Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Canların Rakamlara Dönüştüğü Durumlarda Ateş Herkesin Evine Düşmeye Başlar.

 Şehitler değil rakamlar konuşulmaya başlandı. Mehmetler, Okanlar yerine 3 şehit, 5 şehit, 1 şehit denmeye başlandı.
Gelinen son noktada şehit haberleri bir yana, şehit cenazelerinin haberleri dahi birinci sayfalardan iç sayfalara taşındı. Hatta, sonra orada bile 8 sütunlardan 2 sütunlara küçüldü. Çünkü, günlük beklenen hatta bilindik bir gelişmeye dönüştü.
Sıra şehit haberlerine gelince televizyonu kapatan, kanal değiştirdiğini söyleyen çok. ´´Dayanamıyorum artık, çok üzülüyorum´´ diyerek. Ama orada daha dün hala etten kemikten olan, daha dün yüreği atan, fırsat buldukça ailesine, sevdiğine telefon açıp ´´İyiyim´´ diyen o canlar artık nefes alamıyorlar. Ve o evlerde, şehit ailelerinin evlerinde çok ama çok uzun bir süre yüzler gülmeyecek. Gülünecek bir şey olduğunda, hatta tam da gülmeye başlamışken kayıpları gelecek akıllarına, gülümsemeler yüzlerde solacak.
´´Dayanamıyorum, çok üzülüyorum artık´´ diye o haberlerden kaçmaya başlamış olabilirsiniz. Bu yüzden medya şehit cenazelerine daha az yer vermeye başlamış olabilir. En büyük tehlike de burada başlar. Çünkü, herkes için insan hayatı sadece rakamlardan oluşmaya başlar. Ve o rakamların aslında bizler gibi nefes alan, kalbi çarpan hatta yüreği daralınca korkan gerçek insanlar olduğu unutuluverir.
Evet ateş düştüğü yeri yakar ama, canların rakamlara dönüştüğü durumlarda ateş herkesin evine düşmeye başlar. İşte o zaman, herkes yanar.

Nazlı Çelik
(Star Tv Haber spikeri)

Bu makale 01-04-2016 tarihinden bu yana 2102 defa okunmuştur.