Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Ölümsüz Kardeşin Gözleri

Ölümsüz Kardeşin Gözleri

ÖLÜMSÜZ KARDEŞİN GÖZLERİ - Stefan Zweig / ÖYKÜ

Zeplin Kitapta çıkan bu kitap iki adet öyküden oluşmakta. İlki kitaba ismini veren ´´Ölümsüz Kardeşin Gözleri´´, diğeri ´Bir Yaz Hikayesi´´. Her zaman ki gibi Zweg´in muhteşem kalemi öyküleri bir solukta okutuyor. Tavsiye ediyoruz.
Kitaptan:
-Bana güç vermeyin, Yüce Kralım; çünkü güç eylemi çeker kendine ve söyleyin bana Yüce Kralım hangi eylem adildir ve karşı çıkmaz kadere? Size savaş önerirsem ölüm ekmiş olacağım...
-Gördüm ki bir insanı öldürmek aslında kardeşini öldürmek demektir. Ben savaşta ordularımızı yönetemem, çünkü kılıç güç demektir, güç de adaletin düşmanıdır. Öldürmek günahtır ve kim bu günaha ortak olursa o da katildir aslında.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); adreslerinde bir kaç okur yorumuna bakmanızda fayda olabilir.
Arka Kapak:
Ölümsüz kardeşin gözleri, Stefan Zweig´ın dilinden bir kendini arama ve bulma hikayesi. Ancak bu öyle basitçe bir ‘arayıp bulma´ değildir. Kudretli bir devlet yöneticisi olan virata´nın her seferinde sınanması ve her sınamada bir şeylerden vazgeçmesinin de hikayesi aynı zamanda. Yanlışlıkla öldürdüğü kardeşinin kapanmamış gözlerini sürekli üzerinde hisseden Virata, önce en yüksek devlet makamından, ardından en adil yargıçlıktan, daha sonra ise evinden, malından ve mülkünden ayrılarak ormanda yaşamaya başlar. Ne var ki, bir şeylerden vazgeçip tamamen “eylemsiz” kalmanın bile onu günahlardan ve kötülükten korumaya yetmediğini fark eder. Ölümsüz kardeşin gözleri, erdem, adalet, eylem, eylemsizlik, kötülük ve iyilik ekseninde incelikle dokunmuş bir arayış kitabı.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.