Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Amok Koşucusu

Amok Koşucusu

AMOK KOŞUCUSU - Stefan Zweig / ÖYKÜ

Yedi küçük öyküden oluşuyor kitap. Öyküler insanın sabırsızlığı ve sonrasında yaşadığı pişmanlık duygusunu okurun dünyasına açıyor. Zweig´i tanıyan ve seven okurların bir solukta okuyacağı bir eser.
javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); linklerinde iki okurun Amok Koşucusu hakkında yaptıkları değerlendirmeleri okumakta yarar olacağını düşünüyoruz.
Arka Kapaktan:Stefan Zweig, 1881´de Viyana´da dünyaya geldi. Avrupa´ da iyi bir eğitim gördü. 1. Dünya Savaşı sırasında İsviçre´de ikamet etti. Savaş sonrasında ilk evliliğini Frederike von Winternit´ le yaptı. 1934´de Nazi baskısı nedeniyle ülkesini terk etti. 1939´ da ikinci evliliğini Lotte Altman´la yaptı. Sonra New York´a, ardından da Brezilya´ya gitti ve buraya yerleşti. 1942´ de intihar etti. Çeşitli sebepler söylense de bu intiharın asıl sebebi hiç bilinmedi.

Stefan Zweig, öykü ve romanlarının yanında, yazdığı yaşam öyküleriyle de hala yaşayan bir yazardır. Yaşamından geriye onlarca eser bırakmıştır. ´´Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Bir Çöküşün Hikayesi, Satranç, Amok Koşucusu, Muhteşem Gece, Yakıcı Sır ve Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat ´´ en ünlü eserleri arasında yer alır.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.