Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Kendi Hayatını Yazan Üç Yazar

Kendi Hayatını Yazan Üç Yazar

KENDİ HAYATINI YAZAN ÜÇ YAZAR - Stefan Zweig / Biyografi

Usta kalem bu biyografi çalışmasında hemen hepimizin duyduğu üç kahramanın kişiliklerini ve yaşadıklarını okurların önüne sermekte. Casanova, Stendhal ve Tolstoy´u objektif bir kalem aracılığı ile tanımak biz okurlar için büyük bir imkan. Okuduğunuzda çok şey kazanacağınıza inanıyoruz. Tavsiye ederiz.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde kitap ve yazar ile ilgil bilgi ve yorumlar bulacaksınız.

Kitaptan: *** Savaş olmayınca Prensler sıkılırlar. (Sayfa, 43)

*** Deha daima işi ciddiye alır. (Sayfa,50)

*** İnsanları aldatan, görüntüdür. Bilir ki aptalları kandırmak pek engin bir bilginlik gerektirmez; hangi konuda olursa olsun, birazcık bilgisi varsa muhteşem bir destek belirir yanında hemen. (Sayfa,55)

*** Hayat, ister mutlu ister mutsuz yaşansın, insanın sahip olduğu tek şeydir ve hayatı sevmeyenler yaşamayı hak etmezler. (Sayfa 66)

*** Kötülüğe karşı zorbalıkla direnmeyin. (Sayfa, 314)

*** İnsan daha çok yalnız kalabilmeli, kendiyle ve Tanrı´yla kalmalı, sürekli evrenin merkezi gibi olmamalı, rahatsız edici, kafa karıştırıcı, insanı budala ve kibirli, ikbal peşinde ve sahte kılan ne varsa hepsinden uzak kalabilmeli. (Sayfa, 349)

*** Ölümsüzlüğe inanmak için ölümsüz bir hayat yaşamak gerek. (Sayfa, 361)

Arka Kapaktan:

Kurmaca dünyalar kuran sanatçı, kendisini gerçekliğe sadık kalacak şekilde yeniden inşa edebilir mi? Zweig, “Dünyanın Mimarları” dizisinin üçüncü ve son kitabında bu soruya yanıt arar: Öznel sanatçı tipini ve ona özgü sanat biçimi olan otobiyografiyi derinlemesine inceleyen yazar, Casanova, Stendhal ve Tolstoy üzerinden yaratıcılık sürecinin izini sürer. Kendi Hayatını Yazan Üç Yazar, ebedî varoluş arzusu taşıyan sanatçı tipine yönelik derinlikli bir bakış sunarken, “Ben”in keşif ve inşa sürecinin karmaşık, yer yer çatışmalı katmanlarını da titizlikle irdeleyen bir eser.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.