Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Mary Stuart

Mary Stuart

MARY STUART - Stefan Zweig / Roman - Biyografi

Yazarın İskoçya kraliçesi Mary Stuart´ın hayatını konu alan biyografik romanlarından biri. Kuvvetli bir kaleme olan Zweig´in bu çalışması da bir solukta okunuyor. Bir yandan Mary Stuart´ı tanırken öte yandan iktidar mücadelesinin nerelere kadar gideceğini ve nelere mal olabileceğini göreceksiniz. Aradan beş yüz yıla yakın bir süre geçmiş olsa da tarihin hep tekerrür ettiğini esefle fark edeceksiniz. Ülke yönetiminin nasıl olması/olmaması gerektiğini satırlar arasında okurun dikkatine sunmakta. Mutlaka okunmalı ve her kitaplıkta bulunması gerektiği kanaatindeyiz.
 javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); tıklayıp iki bloggerın bu kıymetli eser üzerine yazdıkları değerlendirmeleri okumanızı hatırlatmak isteriz.
Arka Kapaktan:
Stefan ZweIg ünlü İskoç kraliçesi Mary Stuart’tan bahsederken, “Dünya tarihinde belki de başka hiçbir kadın edebiyata bu kadar çok konu olmamış, dramlarda, romanlarda, biyografilerde ve tartışmalarda böylesine çok İŞLENMEMİŞTİR,” der.
Kraliçenin entrikalar, ittifaklar ve politik hesaplarla geçen, ihanetlerle yolundan saptırılan kısa yaşamını Stefan ZweIg ilk kez 1935’te anlattı. O günden bu yana Mary Stuart, yazarın en gözde biyografilerinden biri. Toplumsal rollerin ardındaki insana, olayların ardındaki duygulara yoğunlaşan ZweIg’ın Mary Stuart’ı, düşmeyen temposuyla gerilim romanlarını aratmayacak türden…

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.