Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Mahalleden Arkadaşlar

Mahalleden Arkadaşlar

MAHALLEDEN ARKADAŞLAR - Selçuk Aydemir / Öykü

Kahkahalarla okuyacaksınız. Bir çok kitap, dizi ve sinema filmi senaryosuna imza atan Selçuk Aydemir akıcı kalemi ile okurlarının kalbini kazanıyor. Keyifle okuyacağınıza inanıyoruz. Kitabın tüm gelirleri Koruncuk Vakfına bağışlanmıştır. Israrla tavsiye ediyoruz.
javascript:ntrTemp();  ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde kitap ile ilgili okur yorumlarına göz atmanızı öneririz.

Arka Kapak: Tabletlerin, akıllı telefonların olmadığı 90´lar… Belki de çocukların "çocuk"olduğu, "çocuk gibi" oynadığı son yıllar… Küçükçekmece´nin küçük bir mahallesinde kendisine idol olarak gördüğü "mahallenin reyisi" İsmet´in gözüne, dahası çetesine girmek için bin bir takla atan Selçuk´un, bu uğurda iki arkadaşıyla birlikte çete kurup mahallenin altını üstüne getirmesinin mizah dolu hikâyesi… Kardeş Payı, Düğün Dernek, İşler Güçler, Çalgı Çengi gibi unutulmaz film ve dizilerin senaristi Selçuk Aydemir, 9 yaşındaki bir çocuğun para kazanmak için bulduğu akıl almaz yöntemleri, yediği kazıkları, hayal kırıklıklarını, başarma hırsını ve bu hırs uğruna yaşadığı trajikomik anıları yine 9 yaşında bir Mahalleden Arkadaşlar, bakkalı, camisi, tozlu sokakları, terk edilmiş evleri, tatlı rekabetleri, has abileri, dırdırcı kadınları, fırlama çocukları, Amigaları, renkli civcivleri, fragmanlı sinemaları, halı saha maçları ile 90´ların mahalle hayatına kısa bir zaman yolculuğu vaat ediyor.
"Hey gidi günler…" demek de, "Bak, bunu ben de hatırlıyorum," demek de, "Ayy, bunu biz de yapmıştık!" demek de serbest. Selçuk Aydemir´den eğlenceli, heyecanlı, doludizgin akan bir kitap…

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.