Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Ay Işığı Sokağı

Ay Işığı Sokağı

AY IŞIĞI SOKAĞI - Stefan Zweig / ÖYKÜ

Bir çok değerli eseri bulunan Zweig bu kitabında beş farklı öyküyü bir araya toplamış. Öykülerin ortak özelliği farklı kişilikteki kahramanların hepsinin intihar etmiş olmaları. Bu yönü ile biraz iç karartıcı olduğu söylenebilir. Yazarın tüm kitaplarını okumak gibi bir iddianız var ise düşünebilirsiniz.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linklerinde kitabı okuyup hakında değerlendirmeler yapan kitap severlerin sayfalarına ulaşacaksınız. Göz atmanızda fayda olabilir.
Arka Kapaktan:
Fransa’nın bir liman kentinin denizci mahallesinde gezinirken duyduğu arya söyleyen sesi izleyerek tanımadığı insanların marazi hayatlarına dalan bir gezgin; patronuna kölece bağlılığı yüzünden korkunç bir eyleme sürüklenen karanlık, itici ve yabani bir hizmetçi; 1810 yılında İspanya’daki savaşta yaralanan, düşman bir ülkede amansız bir hayatta kalma mücadelesine girişen bir Fransız albay; 1918 yılının bir yaz gecesi Leman gölünde bulunup kurtarılan, ancak sonra yüreğini kavuran yurt özlemine yenik düşen bir Rus savaş esiri; yaşıtları üniversiteye giderken hâlâ liseye devam eden avare bir gencin öğretmeninin otoritesine isyan ettikten sonra ödediği ağır bedel.
Zweig bu öykülerde insanı insanlıktan çıkarıp en uç noktalara sürükleyen deneyimlerin izini sürerken, okuru da ister istemez karakterlerinin ruh çalkantılarının içine çekiyor

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.