Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Değişim Sancısı

Değişim Sancısı

DEĞİŞİM SANCISI - Eric Hoffer / Felsefe

´´Kesin İnançlılar´´ isimli eseri ile önce Amerika´da sonra tüm dünyada tanınan ve okurların saygısını kazanan yazar bu çalışmasında değişimin zorluk ve süreçleri üzerinde yazmış. Felsefe ilginizi çekmiyorsa bu kitap size ağır gelebilir. Ancak Kesin İnançlılar isimli eserine ilk fırsatta zaman ayırmanızı hatırlatırız.
javascript:ntrTemp(); ve  javascript:ntrTemp(); linklerinde bu değerli eser hakkında bilgi ve yorumlar bulacaksınız.

Arka Kapak:
Eric Hoffer, Amerikalı bir toplum filozofuydu. 1902 yılında doğan Eric Hoffer, dokuz kitap yazdıktan ve Başkanlık Özgürlük Madalyasını aldıktan sonra 1983 yılında öldü. İlk eseri olan Kesin İnançlılar ile üne kavuşan Hoffer, başarılı bir yazar olarak hayatını sürdürdü.
Yedi yaşında bilinmeyen nedenlerle kör olan Hoffer´ın gözleri onbeş yaşında açıldı. Tekrar kör olma korkusuyla mümkün olduğu kadar kitap okumaya çalışan Hoffer, görme yetisini bir daha yitirmediği gibi, edindiği oburca okuma alışkanlığını sürdürdü ve kendi kendini eğitti.
On yıl kadar tarlalarda gezgin çiftçi ve Nevada şehri yakınlarında altın arayıcısı olarak çalıştı. Birçok şehir kütüphanesinin kartını yanında taşıyan Hoffer, çalışma saatleri dışında kalan vaktinin büyük bölümünü okumakla geçiriyor, yeterli parası olduğu takdirde, okumaya, yazmaya ve düşünmeye daha fazla vakit ayırabilmek için bulunduğu yerin kütüphanesine yakın bir ev tutuyordu. Bir ırgat ve bir altın arayıcısı olarak tecrübe ettiği şeyler, Hoffer´ın sıradan insanlara, kitle hareketlerine ve tarihi şekillendiren ekonomik ve toplumsal güçlere ilgi duymasına yol açtı.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.