Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Bir Gün Daha

Bir Gün Daha

BİR GÜN DAHA - Mitch Albom / ROMAN

´Öğretmenim Mori ile Salı Buluşmaları´ isimli anı-romanı ile tanışmıştık Mitch Albom ile. Kalemi çok akıcı. Kitaplarına başladığınızda bırakmadan bitirmek isteyebilirsiniz. ´Bir gün daha´ isimli bu kısa romanı da oldukça akıcı. Ölüm ile kalım arasında kalan kahramanımız geçmişine gitmekte, anne-babası ile, kendi ile hesaplaşmalar yapmakta öykü boyunca.
javascript:ntrTemp(); adresinde okuduktan sonra kısa değerlendirmeler yapan okur mesajlarına göz atıp roman hakkında biraz daha fazla bilgi ve kanaat edinebilirsiniz.
Kitaptan: *** Her ailenin bir hayalet hikayesi vardır. Ölüler gittikten sonra uzunca bir süre masalarımızda oturmaya devam ederler.(Sayfa 9)
*** Ağaçlar bütün günlerini Tanrı´ya bakarak geçirirler. (Sayfa 79)
*** Bazen çocuklar onların incindiği gibi incinmeni isterler. (Sayfa 94)
*** Beni baştan çıkaran şey beysbolmu, yoksa babamın onayını almak mıydı? (Sayfa 135)
*** Birisi kalbindeyken hiçbir zaman tam olarak gitmez. Beklenmedik zamanlarda bile sana geri gelebilirler.(Sayfa 148)
*** Bir yalanı ne kadar savunursanız o kadar öfkeli olursunuz. (Sayfa 165)
*** İnanç, çok çalışma, sevgi...Bu şeylere sahip olursan, her şeyi yapabilirsin. (Sayfa 167)
*** Bazen hikayeler basittir, bazense sert ve yürek burkucu. Ama bütün hikayelerimizin arkasında her zaman annenizin hikayesi vardır, çünkü onun hikayesi sizin hikayenizin başladığı yerdir. (Sayfa 196)
Arka Kapak:
Cennette Karşılaşacağınız 5 Kişi Yazarından

4 Haftadır Amerika bestseller Listelerinde 1 Numara

"Her ailenin bir hayalet hikâyesi vardır..."
Charley Benetto, babasına tapan bir çocuktu. On bir yaşındaki Charley birdenbire babasız kalınca bu kez annesine sığınmış, ama yine de baba özlemi çekmiştir. Ancak annesi tüm güçlüklere kahramanca göğüs gererek onu büyütmeyi başarmıştı.

Yıllar sonra Charley´in yaşamı alkol ve pişmanlık içerisinde paramparça olmuş; işini yitirmiş ve ailesini terk etmiştir.
Charley yaşamına son vermek için gece yarısı arabasıyla yola çıkıp doğduğu kasabaya gitmeye karar verir. Fakat intihar etmeyi de başaramaz. Sendeleyerek eski evine gider ve akıllara durgunluk veren bir şey keşfeder. Sekiz yıl önce ölen annesi hâlâ o evde yaşamaktadır... Charley belki de çoğumuzun özlemini çektiği, yitirdiğimiz ebeveynimizle birlikte bir gün daha geçirme fırsatını kazanır. Annesiyle bir gün geçirip aile sırlarını konuşarak, yaptığı hataları için özür dileme fırsatı yakalar. Ve annesinin şefkatli önderliğinde paramparça olan yaşamını bir araya toplar.

Albom´un usta öykücülüğü ve esin veren karakterleri sayesinde okurları, sevdikleri kişileri bambaşka bir gözle takdir edeceklerdir.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.