Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İmkansızı Arayan Adam

İmkansızı Arayan Adam

İMKANSIZI ARAYAN ADAM - Mimi Baird /Psikoloji

Manic Depresif teşhisi konan doktor Perry Baird yaşadıklarını, başkalarına yol göstermesi için kaleme aldığı biyografik eser. Kendi içinde zaman sapması yaşarken, başa çıktığı tüm o karmaşaya, kaosa, yalnızlığa şahit olacaksınız. O dönemlerde bu hastalık üzerine yapılan vahim hataları okuyacaksınız. Manik depresif üzerine kaleme alınmış en akıcı kitapların başında geldiği söylenebilir. Washington Post tarafından yılın en iyi kitabı olarak seçilmeyi hak ettiğini düşünüyoruz.
javascript:ntrTemp();  veya javascript:ntrTemp(); tıkladığınızda iki okurun bu kıymetli eseri okuduktan sonra yaptıkları uzun değerlendirmeleri okumanızda yarar olabilir.
Arka Kapaktan:
1920´lerin ve 30´ların gelecek vaat eden doktorlarından Perry Baird, müthiş bir öngörüyle manik depresyonun biyokimyasal sebepleri üzerinde çalışmaya başladığında kendisinin de bu hastalığa yenik düşeceğini bilmiyordu.
Çalışmaları yayımlanmaya ve kabul edilmeye başladığında ise artık bir tedavi merkezinden diğerine taşınan, ailesi tarafından terk edilmiş, doktor olarak çalışma izni elinden alınmış bir adamdı. Tedavi amaçlı bir beyin ameliyatından sonra da hayata veda etti zaten.
Mimi Baird babasını hiç tanımadan büyüyen bir kız çocuğuydu. Yıllar sonra birbirini takip eden tesadüfler sonucu babasının yazdığı notları bulduğunda ilk kez seneler önce kaybettiği babasına kavuştu. Ve ortaya "İmkânsızı Arayan Adam" çıktı.
Belki de manik depresif Perry Baird´in tutmuş olduğu günlükler doktor olarak yaptığı çalışmalardan çok daha kıymetli. Çünkü bize birinci ağızdan zihni hastalanan bir insanın neler yaşadığını noktasına virgülüne dokunmadan anlatıyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.