Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Seçilmiş Yazılar

Seçilmiş Yazılar

SEÇİLMİŞ YAZILAR - Immanuel Kant / FELSEFE
Felsefe tarihine damga vurmuş, köşe taşlarından biri olan Immanuel Kant´ın eserlerinden oluşturulmuş seçilmiş yazılar, filozofu biraz daha tanımak ve onun dünyası ile tanışmak için doğru adım olabilir. Bu tür eserler için olabildiğince sade bir dili olan kitabı felsefe ve Kant´a ilgi duyanlara öncelikle öneririz.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); adreslerinde Kant hakkında bilgi alabilir, bu ünlü filozofu biraz daha tanıyabilirsiniz.
Arka Kapaktan:
Königsberg Üniversitesi´nde tanrıbilim ve felsefe okuyan ünlü Alman düşünürü Immanuel Kant (1724-1804), tüm ömrünü yine aynı kentte dersler vermeye ve eserlerini yazmaya adamıştır. Kant; Rousseau ve Hume´un da etkisiyle kendi sistemini oluşturmak üzere, eserlerinde insan aklının sınırları, bilimin kesinliği, metafiziğin yapısı ve niteliği gibi konulara eğilmiş ve çözümlemelerde bulunmuştur. Teorik felsefe kapsamında akılcılık ve bilim felsefesine egemen olan deneycilik anlayışını, kurucusu olduğu "kritisizm" ile aşmaya yönelmiş, duyumculuk ile usçuluğun sistematik bir sentezini yaparak Batı felsefesini kökten değişime uğratmıştır. İnsanı bilgi, eylem ve duygu bütünlüğü içinde ele almaya çalışan ender filozoflardan biridir. Günümüz felsefesini hâlâ etkilemeyi sürdüren Kant´ın önemli yapıtlarından derlenen bu seçki genişletilmiş yeni baskısı ile Kant´ın felsefesinin daha iyi anlaşılmasını sağlayacak önemli bir çalışma niteliğindedir.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.