Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Bereketli Topraklar Üzerinde

Bereketli Topraklar Üzerinde

BEREKETLİ TOPRAKLAR ÜZERİNDE - Orhan Kemal / ROMAN

Usta yazarımızın klasikleşmiş romanı. 1953 yılında Dünya gazetesinde tefrika olarak yayınlanan öykü bir yıl sonra kitap halinde basılmıştır. Özellikle Çukurova bölgesinde mevsimlik işcilerin yaşadığı sıkıntı ve sömürüleri anlatmakta roman.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); adreslerinde eser hakkında yapılmış çok sayıda ve birbirinden farklı değerlendirmeler bulabilirsiniz.
İsterseniz bu klasik romanın 1979 yılında çevrilmiş sinema filmini javascript:ntrTemp(); izleyebilirsiniz.
Arka Kapaktan:
"Bu kitap, kendi bilgi ve görgülerim dışında, bir lokma ekmek için kötü iş şartları içinde zehir gibi bir hayatı yaşayanlardan derlenmiş malzemeyle meydana gelmiştir. Yayımlanmadan önce, çeşitli ırgat, usta, usta yardımcısını toplayarak bir gece sabaha kadar okudum onlara. Dinlediler. Pardon, dediler, bu bu kadar olur. Bütün anlattıkların doğru. Eksik bile. Çukurovanın bereketli topraklarında öyle işler olur ki, aklın durur. Sana anlatsak, bir değil beş roman çıkarırsın..."

Orhan Kemalin kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve iyimserliği yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemalin kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.