Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah

DENİZLER ALTINDA YİRMİ BİN FERSAH - Jules Verne / Roman

Dünya klasikleri arasında haklı bir yer alan roman özellikle gençler tarafından tercih edilse de her yaştan okurun zevkle okuyabileceği, döneminin bilimkurgu romanı. İsminden de anlaşılacağı gibi deniz altında geçen öykü gizemli kahraman Kaptan Nemo sayesinde çok daha merak edilen akıcı bir roman olmuş.
 javascript:ntrTemp(); veya  javascript:ntrTemp(); linklerini açtığınızda bir çok okurun eser üzerine yaptığı kısa değerlendirmeleri bulacaksınız.
Arzu ederseniz bu klasik romanın javascript:ntrTemp(); 1954 yılında çevrilmiş olan filmini izlemeyi tercih edebilirsiniz. Sesli kitap sayfalarından dinleyerek de kitabı okumayı tercih edebilirsiniz.

Arka Kapaktan:
Dünyanın dört bir yanındaki denizlerden tuhaf haberler geliyor… Anlatılanlara bakılırsa; kimsenin gerçekte ne olduğunu bilmediği bir deniz canavarı, dünya denizlerinde dehşet salmış durumda. Akıl sır ermez bir hızla hareket ederek dünyanın bir o ucunda bir bu ucunda görülüyor, ışıklar saçarak yüzeye çıktığında ise koca gemileri tek bir darbeyle hiç zorlanmadan denizin karanlık ve soğuk sularına gömüyor.

Bu duruma bir son verilmesi gerektiğini düşünenler çoğunlukta. Gizemli canavarı avlamak için bir savaş gemisi görevlendiriliyor ve deniz araştırmacısı Profesör Aronnax ile ünlü zıpkıncı Ned Land´ın da dâhil olduğu donanımlı bir ekip denize açılıyor. Acaba bu görevde başarılı olup dünya denizlerini cehenneme çeviren bu canavarın ardındaki gizem perdesini aralamayı başarabilecekler mi?

Jules Verne´in (1828-1905) en çok bilinen romanlarından biri olan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, yayımlandığı 1870 yılından bu yana en çok okunan kitaplar arasında yer almayı sürdürmüş, birçok dile tercüme edilmesinin yanı sıra pek çok kez sinema ve televizyona da uyarlanmıştır.

Bu eser çok güzel diye biliyorum. Kaptan Nemo´yu okumak için sabırsızlanıyorum.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.