Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Yetenekli Çocuğun Dramı

Yetenekli Çocuğun Dramı

YETENEKLİ ÇOCUĞUN DRAMI - Alice Miller / ÇOCUK EĞİTİMİ

Kitabı ´´Çocuk Eğitimi´´ kategorisinde sınıflandırdık mecburen. Alında kitap hem anne baba hem çocuğun eğitimi üzerine denebilir. Çocuklarımızı birlikte yaşam yolculuğumuzu sürdürmeye çalıştığımız birer minik yoldaş olarak görebilsek ilişkilerimiz ve hayatımız çok daha renkli ve keyifli geçecektir muhtemelen. Eğitim tek taraflı değil çok yönlü olduğunda, yani hem kendimiz hem onlar için ele alındığında daha etkin olacaktır. Psikolog olan yazarın bu değerli çalışması sizin ve çocuklarınızın hayatına çok şeyler katacağını umuyoruz.
javascript:ntrTemp(); ile javascript:ntrTemp(); adreslerinde bu kıymetli eseri okuyup hakkında değerlendirmeler yapmış iki farklı ´´Anne´´ okurun sayfalarına göz atmanızı hatırlatırız.
Arka Kapaktan: Deneyimlerimizden ruhsal rahatsızlıklarla mücadele ederken her zaman kullanabileceğimiz çok önemli bir araca sahip olduğumuzu öğrendik. Bu araç tek ve benzersiz olan kendi çocukluk öykümüzün gerçeğini duygusal yönüyle kavrayabilmemiz, duygularımızla ona ulaşabilmemizdir... Fakat yanılsamalardan kendimizi tümüyle kurtarabilir miyiz? Her yaşam yanılsamalarla doludur; bu da, sanıyorum, gerçek bize çoğu zaman dayanılmaz göründüğü içindir. Yine de gerçek bizim için o denli vazgeçilmezdir ki, ona varamamış olmayı ağır rahatsızlıklarla ödüyoruz. Bu nedenle uzun bir süreç sonunda bize yeni bir özgürlük alanının kapılarını açıncaya kadar, acı vereceğini bilerek gerçeği keşfetmeye çalışıyoruz... Ya da buna katlanamayıp yalnızca bilişsel düzeyde bir kavrayışla yetiniyoruz. Fakat böyle yapınca da yanılsamaların alanından kurtulmamız mümkün olmuyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.