Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Karakteriniz Kaderinizdir

Karakteriniz Kaderinizdir

KARAKTERİNİZ KADERİNİZDİR - Russel Gough / KİŞİSEL GELİŞİM - Psikoloji

Kendinizi tanımak, kendinize yatırım yapmak istiyorsanız bu kitaba zaman ayırmalısınız. Bilim insanı olan yazar, insanlara ışık tutacak ve bilimsel kökleri olan bir eser ortaya çıkarmış. Kişisel gelişime ilgi duyanlara ısrarla tavsiye ederiz. Bu değerli kitap bizim tarafımızdan da okundu ve kütüphanemizde ki yerini aldı.

www.kitapokumakistermisin.com

Arka Kapaktan :

Formun Altı

Kisisel Ahlakin Günlük Hayatimizdaki Yeri

"Karakter zekadan daha önemlidir"
- Emerson-

"Iyi bir insan olmak isteyen kisi, iyi seyler yapmadikça, iyi biri olamaz"
- Aristo-

"Bir insanin karakterinin son halini belirlemek o insanin kendi elindedir"
- Anne Frank-

Daha iyi bir insan olabilir miyiz? Bir baska deyisle, karakterimizi daha iyi bir yönde degistirebilir miyiz?

Russel Gough bu soruya "Evet" yanitini veriyor ama ekliyor "Bunun için iyi bir insan olamyi gerçekten istemeniz ve iyi davranislar gösterme cesaretine sahip olmaniz gerek..."

Gough, filozoflari çaglar boyunca ugrastiran "karakter" konusunu çok yalin bir dille isliyor ve okuyucularina, kolayca hayata geçirebilecekleri pratik önerilerde bulunuyor. Kaderimizi karakterimizin belirledigini, karakterimizin su andaki durumundan ise bizim sorumlu oldugumuzu çok çarpici örneklerle anlatiyor. Toplumda gözlemledigimiz olumsuzluklari düzeltmeye kendi karakterimizden baslamamiz gerektigini belirtiyor. Ve tüm yazili kurallara uymamiza karsin, hala ahlak disi davraniyor olabilecegimize dikkat çekiyor....

Daha iyi bir insan olmak, daha iyi bir toplumda yasamak, çocuklarina da iyi bir karakter vermek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir kitap.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.