Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Karakteriniz Kaderinizdir

Karakteriniz Kaderinizdir

KARAKTERİNİZ KADERİNİZDİR - Russel Gough / KİŞİSEL GELİŞİM - Psikoloji

Kendinizi tanımak, kendinize yatırım yapmak istiyorsanız bu kitaba zaman ayırmalısınız. Bilim insanı olan yazar, insanlara ışık tutacak ve bilimsel kökleri olan bir eser ortaya çıkarmış. Kişisel gelişime ilgi duyanlara ısrarla tavsiye ederiz. Bu değerli kitap bizim tarafımızdan da okundu ve kütüphanemizde ki yerini aldı.

javascript:ntrTemp(); ziyaret ederseniz kitap ve yazarı tanıtan bir makaleyi okuyabilirsiniz. Burada javascript:ntrTemp(); ise çok sayıda okur görüşü bulacaksınız.

Arka Kapaktan :

Kişisel Ahlakın Günlük Hayatımızdaki Yeri

"Karakter zekadan daha önemlidir"
- Emerson-

"Iyi bir insan olmak isteyen kişi, iyi şeyler yapmadıkça, iyi biri olamaz"
- Aristo-

"Bir insanin karakterinin son halini belirlemek o insanin kendi elindedir"
- Anne Frank-

Daha iyi bir insan olabilir miyiz? Bir başka deyişle, karakterimizi daha iyi bir yönde değiştirebilir miyiz?

Russel Gough bu soruya "Evet" yanıtını veriyor ama ekliyor "Bunun için iyi bir insan olmayı gerçekten istemeniz ve iyi davranışlar gösterme cesaretine sahip olmanız gerek..."

Gough, filozofları çaglar boyunca ugraştıran "karakter" konusunu çok yalın bir dille işliyor ve okuyucularına, kolayca hayata geçirebilecekleri pratik önerilerde bulunuyor. Kaderimizi karakterimizin belirlediğini, karakterimizin su andaki durumundan ise bizim sorumlu olduğumuzu çok çarpıcı örneklerle anlatıyor. Toplumda gözlemledigimiz olumsuzlukları düzeltmeye kendi karakterimizden başlamamız gerektiğini belirtiyor. Ve tüm yazılı kurallara uymamıza karşın, hala ahlak dışı davranıyor olabileceğimize dikkat çekiyor....
Daha iyi bir insan olmak, daha iyi bir toplumda yaşamak, çocuklarına da iyi bir karakter vermek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir kitap.