Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Şimdi Sen Düşün

Şimdi Sen Düşün

ŞİMDİ SEN DÜŞÜN - Tom Standage / Bilim - Kültür

Günlük hayatın içinde aklımıza gelen veya hiç gelmemiş sorulara farklı cevaplar arayan ve bunları esprili bir üslupla yaparken okurun ilgisini oldukça yüksekte tutan bir kitap. En fazla üç sayfa süren cevap arayışları okumasını da kolaylaştırmakta.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); adreslerinde okuyacağınız okur yorumları size kitap hakkında daha fazla bilgi verecektir. javascript:ntrTemp(); linkinde ise bir kitapseverin yaptığı yorumun videosunu izlemeyi tercih edebilirsiniz.
Arka Kapaktan:
İdam mahkûmlarının çoğu neden eceliyle ölüyor?
2050 yılında dünya nüfusu ne kadar olacak?
Hangi ülkenin vatandaşları parasını yönetme konusunda daha başarılı?
Kanser neden tedavi edilemiyor?
Gökyüzü neden mavi?
Çikolata neden faydalı?
Arı popülasyonu neden azalıyor?
Dövmeler iş bulma sürecini nasıl etkiliyor?
Fransızlar başörtüsüne karşı neden bu kadar katı?
İsveçli erkekler neden uzun süre doğum izni kullanıyor?
Otomatik öğrenme nasıl gerçekleşiyor?

The Economist’in en zeki insanlarını bir araya getiren bu kitap, her zaman gizliden gizliye merak ettiğiniz, hatta bilmediğinizi bilmediğiniz, akıllara durgunluk veren, tuhaf ve derin konuları açıklıyor.

The Economist Explains ve kardeş sitesi Daily Chart, The Economist´in web sitesinde yayınlanan en popüler iki blog. Bu çevrimiçi devler çevrelerindeki dünyayla ilgilenen herkesin şaşırtıcı, tuhaf ve ciddi sorularına cevaplar sunuyor. Bir dövmenin iş imkânlarınızı nasıl etkilediğini, arıların neden tehdit altında olduğunu, hatta farklı ülkelerin paralarını nasıl harcadığını...

Bu cevaplar bazen şaşırtıcı, genellikle ilginç ve daima aydınlatıcı olacaktır!