Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Akıl Oyunları

Akıl Oyunları

AKIL OYUNLARI - Sylvia Nasar / Biyografi k Roman

Nobel Ödüllü matematik dahisi John Nash´in ruhsal problemlerinin yanı sıra bilim dünyası ve toplum ile yaşadığı çekişme ve sıkıntıları olabildiğince sürükleyici üslubu ile okura sunan çok güzel bir roman olmuş. Arzu ederseniz javascript:ntrTemp(); filmini de izleyebilirsiniz. İster kitabına ister filmine zaman ayırmanızı ısrarla öneririz. Kazançlı çıkacaksınız.
javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde Dahi matematikçi John Nash ve kitap hakkında detay bilgiler bulabilirsin.
Arka Kapak:
Bu kitap Nobel Ödüllü Matematik dahisi John F. Nash´in dramatik yaşam öyküsüdür.

Meslek hayatı çok kısa süren Nash otuz yıl şizofreninin pençesinde kıvrandıktan sonra mucizevi şekilde iyileşir ve Nobel Ödülü´yle onurlandırılır. Akıl Oyunları, otuz yaşında bir efsaneye dönüşen bir dahi John Forbes Nash´in gözkamaştırıcı yükselişini, dünyadaki diğermatematikçilerin "olanaksız" diye niteledikleri bir dizi bugüne dek çözülmemiş problemleri çözerek matematik dünyasını büyülemesini sergiliyor.

Duygusal bir öykü olan Akıl Oyunları, matematik ilminin gizemli dünyası ile deliliğin trajedisini gözler önüne seriyor.

Akıl oyunları bir Rembrandt tablosunda olduğu gibi parlak ışık efektleriyle bezenmiş, çok iyi yazılmış, büyüleyici harika bir kitap...

Kitap beyazperdeye de aktarıldı. 4 dalda Altın Küre Ödülü kazanan film bu yıl 8 dalda da Oscar Ödülü´ne aday gösterildi. Büyük dahinin filme yansıtılmayan çocukluk yıllarını ve önemli birçok ayrıntıyı bu biyografik eserde bulacaksınız..