Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Vicdan Zorbalığa Karşı

Vicdan Zorbalığa Karşı

VİCDAN ZORBALIĞA KARŞI - Stefan Zweig - Biyografi - Roman

´´İnsanlığın Yıldızın Parladığı Anlar´´ dan sonra yazarın biz de en çok etki bırakan eserlerinden biri oldu. Elinize aldığınızda bırakmadan bitirmek istiyor okur. Çarpıcı olaylar - ki hepsi yaşanmış - ve kuvvetli bir kalem bir araya gelince bu kadar muhteşem bir kitap ortaya çıkmış. Okuyun, kitaplığınızda yer verin. Okuduktan sonra siz de muhtemelen okunması için başkalarına önereceksiniz.
javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde bu değerli eser üzerine yapılmış yorumlara göz atmanızı öneririz.
Arka Kapaktan: 
Vicdan Zorbalığa Karşı ya da Castellio Calvin´e, okuru Fransız Reformcu Jean Calvin´in diktatörlüğünün hüküm sürdüğü XVI. yüzyıl Cenevre´sine götürür. Calvin´in farklı görüşlere gösterdiği tahammülsüzlük, hümanist din adamı Miguel Serveto´nun resmî öğretiye ters düşen görüşleri nedeniyle ölüm cezasına çarptırılmasıyla zirveye tırmanır. Tam da bu noktada Sebastian Castellio, Calvin´in karşısında tarih sahnesindeki yerini alır.
Bu kitap, Zweig´ın, kendi yaşamını belirleyecek nasyonal sosyalizm de dahil olmak üzere totaliter rejimlere yönelttiği bir eleştiri olarak da anlaşılabilir. Katı ideolojilerin beraberinde getirdiği tehlikelerin göz önüne serildiği, insanca yaşamak için düşünce özgürlüğünün, hoşgörünün altının çizildiği Vicdan Zorbalığa Karşı ya da Castellio Calvin´e, bu özellikleriyle evrensel nitelikte.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.