Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Beatrice´ten Sonra Birinici Yüzyıl

Beatrice´ten Sonra Birinici Yüzyıl

BEATRİCE´ten SONRA BİRİNCİ YÜZYIL - Amin Maalouf / ROMAN - Distopya
Deneme tarzı dışında yazdığı hemen tüm romanlarında olaylar ve kahramanları tarihin içinden seçen yazar bu sefer farklı bir kurgu ile okurlarının karşısına çıkmış. Doğaya müdahalenin olası kötü sonuçlarını ve baskıcı yönetimin insanlığı nerelere kadar düşürebileceği hakkında fikirler vermekte okura. Konu oldukça farklı olmasına rağmen çok sevdiğimiz yazarın bu distopya tarzını çok da keyif alarak okuyamadık doğrusu.
javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde iki okurun eser üzerine yaptıkları değerlendirmeleri okuduğunuzda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
Arka Kapaktan: ..Dünya bir felakete doğru dolu dizgin koşuyor. Kötüye kullanılan bilim insanlığın geleceğini tehdit ediyor. Yeni doğan çocuklar büyük oranda erkek, çünkü "oğlan" olsun istiyordu herkes. Buyrun, bilim dilekleri yerine getirdi sonunda.

İşin sonu nereye varacak? Kadınlar yeryüzünde silinip gidecek mi? Bir grup aydının kurduğu "Bilgeler Şebekesi" insanları uyarmaya, zararın bir yerinden döndürmeye uğraşıyor ama boşuna. Şimdiye dek Kuzeyliler tarafından "uzaktaki bir başka dünya" olarak değerlendirilen Güney ülkelerinde şiddet tırmanıyor, yavaş yavaş tüm dünyaya yayılıyor.
Bunlara tanıklık eden, insanlığın düştüğü korkutucu durum karşısında el ele mücadele veren bir gazeteciyle bir böcekbilimci; onlardan doğacak bir kız çocuğu: Beatrice... Bu Beatrice´´in yüzyılı, gerileme ve bıkkınlık çağı.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.