Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Aforizmalar

Aforizmalar

AFORİZMALAR - Schopenhauer / Felsefe

Felsefe dünyasının kilometre taşlarından biri olan, çağdaşı ve kendinden sonra gelen bir çok insan ve düşünürü etkilemiş olan Schopenhauer´in düşünce dünyasından kısa alıntılar. Felsefeye az da olsa ilgi duyuyorsanız okumanız gereken bir baş ucu eser. Arthur Schopenhauer (1788-1860) Felsefe tarihinin Batı kadar Doğu´ya da en açık, hayatın temel sorunları hakkında en iyi ve en gerçekçi biçimde yazan filozoflardan biridir.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linklerinde kitap hakkında daha fazla bilgi edinme imkanınız olacaktır.
Arka Kapaktan:
Arthur Schopenhauer (1788-1860): Felsefe tarihinin, Batı kadar Doğu´ya da en açık, hayatın temel soru(n)ları hakkında en iyi ve en gerçekçi biçimde yazan filozoflarından biridir. Felsefe sistemini ortaya koyan ve başyapıtı sayılan İstenç ve Tasarım Olarak Dünya´yı (1818) yayımlandığında henüz otuz yaşında olan filozofun bu yapıtı koyu bir sessizlikle karşılanmış; değeriyse, 1851´de, altmış üç yaşındayken yayımladığı denemeler ve aforizmalar toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve Geri Kalanlar) ile anlaşılmaya başlanmıştır. Bu kitapsa, bu kapsamlı toplamın aforizmalar bölümünü oluşturmaktadır.
Mustafa Tüzel (1959), kuşağının en verimli Almanca çevirmenlerindendir. Yola Thomas Bernhard´ın özyaşamöyküsel roman beşlisi ile çıktı. Arada Dürrenmatt´a, Schopenhauer´e uğradı. Son yıllardaysa, en çok Nietzsche çeviriyor.