Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Mozart´ı Kim Öldürdü?

Mozart´ı Kim Öldürdü?

MOZART´ı KİM ÖLDÜRDÜ? HAYDN´ın KAFASINI KİM KESTİ? - Ernst Wilhelm Heine / BİYOGRAFİ
Can Yayınları ´´Kırkmerak´´ ismi altında yeni bir seri oluşturmuş ve minik kitaplarla bir çoklarının farkına varmadığı yaşanmış olayları okurun ilgisine sunmaya başlamış. Oldukça da başarılı bir seri. Küçük çerezlik ve okunası kitaplar bir çoğu. Bu kitapta onlardan biri ve daha ismi ile okurun ilgisini çekmekte. Müzik dünyasının tanınmış kahramanlarının yaşadığı esrarengiz olayları ve cinayetleri okurun önüne koymakta. Başlanıldığında hemencecik bitiveriyor kitap. Metroda, otobüste dahi kolayca okuyup bitirebilirsiniz

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); linklerinde kitabı okuduktan sonra üzerine değerlendirmeler yapan iki farklı okurun blog sayfasına ulaşabilirsiniz.
Arka Kapaktan: "Bu vakalar, bir polisiye yazarı tarafından uydurulmadı. Söz konusu olan, müzik tarihinde gerçekten yaşanmış hikâyelerdir. Soruşturma yargıcı da, müfettiş de sizsiniz, sevgili okur. Bize düşense sizlere olguları sunmak. Gelin, bu esrarengiz vakaları ve cinayetleri elbirliğiyle çözmeye çalışalım."
Alman yazar Ernst Wilhelm Heine, "müzikseverler için cinayet hikâyeleri" sunuyor okura, tarihe mal olmuş müzik dehalarıyla ilgili. Hayal gücünün ürünü değil bunlar, gerçek olaylar...
Heine, polisiye yazarlığında bir devrim yapıyor: sürükleyici hikâyeler uydurmak yerine, inanılmaz gerçekleri açığa vuruyor. Mozart, Haydn, Paganini, Çaykovski, Hector Berlioz ve modern dansın ilahesi Isadora Duncan gibi ünlülerle ilgili sırların üzerindeki perdeyi aralıyor. Sayfalar ilerledikçe sıradan bir okur olmaktan çıkıp, kendinizi cinayetlere kafa yorarken ve yazarla birlikte gizemi çözmeye çalışırken bulacaksınız.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.