Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Günlük Yaşamın Psikopatolojisi

Günlük Yaşamın Psikopatolojisi

Günlük Yaşamın Psikopatolojisi - Freud / PSİKOLOJİ
Gündelik hayatın içinde hepimizin sıklıkla yaşayıp, üzerinde hiç de durmadığı, çoğu zaman gülüp geçtiği unutkanlıklar, sakarlıklar, dil sürçmeleri, isim hatırlayamamak vb. küçük hataların aslında bilinç altında nerelere uzandığını ve çok da masum olmadıklarını örneklerle açıklamaya çalışıyor yazar. Tabii kaleme alan kişi bilim insanı olduğundan dilinin çok da sade ve ortalama okur için kolay olduğunu söylemek mümkün değil. Belki böyle bir beklenti bizim hatamız olur. Bu alanda eğitim alanlara ve yine psikoloji konusunda çokça okuyup özel ilgisi olan okurlara önerebiliriz.
javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde iki okurun eser üzerine yaptıkları değerlendirmelere göz atmak isteyebilirsiniz.
Arka Kapaktan : ´Günlük Yaşamın Psikopatolojisi´, ruh bilimin yaygınlık kazanmasında Freud´un tüm kitaplarından daha fazla katkıda bulunmuş bir yapıt. Freud, bu kitabı, yüzyılın başında, özellikle genel okurlar için yazdı. Yeni basımları çıktıkça, temel kuramlarını değiştirmeden yeni örnekler ve bölümler ekledi. Freud´un hiçbir yapıtı bu kitap kadar sık basılmamış ve böylesine yaygın bir okur kitlesi tarafından okunmamıştır. Elinizdeki çeviri, Freud´un bu tanınmış yapıtının en genişletilmiş ve eksiksiz olanıdır.
Burada, ilgi çeken kısa örneklerle, herkesin genellikle bildiği olguların yalın ama inandırıcı açıklamaları yer almaktadır: özel adların, sözcük kümelerinin, izlenimlerin ve amaçların ansızın unutulması; çocukluk anıları ve perde anılar; Freudcu sürçmeler diye anılan o küçük ama önemli dil ve kalem sürçmeleri, şansa inanma, boşinanlar ve diğerleri.
Bu basımda ayrıca Freud´un yaşamını ve fikirlerini anlatan uzun bir incelemeyle kronolojik tablo bulunmaktadır.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.