Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Kandırma Dansı

Kandırma Dansı

KANDIRMA DANSI - Dr. Harriet Lerner / Psikoloji
İnsan ilk önce kendini kandırır sonra diğerlerini. Söylenen yalanlar insan ruhunda ağır bir yük olmaya başlar ve hayattan tad almamaya neden olurlar. Özellikle kadınların dünyasından kandırma olgusunu kendi hastaları ile yaşadıkları üzerinden okurun göz önüne koymakta. ´´Miş gibi´´ yaşamaya neden olan kandırma alışkanlığından kurtulmak üzere okunmaya değer bir kitap. Ancak çok da akıcı olmadığını hatırlatmakta yarar olacak. Daha önce psikoloji alanında okumalar yapmış okurlara önerebiliriz.
javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde çok sayıda okur değerlendirmesi size kitap hakkında bilgi verecektir.
Arka Kapaktan:
Hepimiz, kendimizi ve bağlı olduğumuz ilişkileri koruma amacıyla "kandırırız". Kandırma Dansı, kadınların gerçeği saptırmak ve saklamak amacıyla başvurdukları yolları (ve nedenlerini) ele alıyor. İlişkilerimizin yalan, taklit, suskunluk, ´miş´ gibi yapma ve cesurca doğruyu söyleme çabalarıyla nasıl etkilendiğini gösteriyor bize. Doğruyu söyleme savaşımı yakın ilişki, içtenlik ve özgüven gereksinimlerimizin merkezinde yer alıyor. Yine de, "dürüstlük" adına birbirimizi hırpalayabiliyoruz. Bazen zor bir soruna öylesine kötü bir zamanlama anlayışı ve taktikle yaklaşıyoruz ki, doğruyu söylemeye yol açacak yerde, iletişim hatlarını kapatıveriyoruz. Dr. Lerner, yirmi yılı aşkın klinik deneyimlerine düşünceli rehberliğini sunuyor bize. Kendine özgü tutkulu, mizah anlayışlı ve açık üslübuyla yaşamlarımızı etkileyen yalanları, sırları ve suskunlukları irdeleyerek, herkesin doğruyu söylemesini olası kılacak yola nasıl ulaşılacağını gösteriyor. Gizli ilişki, aile sırrı, cinsellikten haz alma taklidi gibi konularda, doğrularımızı keşfetmemiz, dile getirmemiz ve yaşamamız için bize yardımcı oluyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.