Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Depremin Gösterdikleri

Depremin Gösterdikleri

DEPREMİN GÖSTERDİKLERİ - Yaşar Nuri Öztürk / Din

99 depremi ardından kaleme alınan kitap deprem ile din arasındaki ilişkiyi ortaya koymaya çalışıyor. Yazar depremin ilahi bir ceza olmaktan ziyade doğa ananın kendini ifade etme şekli olduğunu izah etmeye çalışıyor. Deprem olayına hurafelerden sıyrılıp bilim penceresinden bakıyor.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); tıkladığınızda kitap üzerine yapılan yorum ve özetlere ulaşabilirsiniz.
Arka Kapaktan:
Depremi bir cezalandırma olarak görenlere hep karşı çıktık; ama bu, depremin bize hiçbir şey söylemediği anlamına gelmiyor.
Deprem bir ceza değil, bir uyarı. Allah´ın tabiat ana diliyle konuşma şekillerinden biridir deprem. O dili anlamak için, vahyin kitabından yararlanmak gerekiyor. O kitap, Kur´an´dır.
Bendeniz, o kitaptan ışıklanarak, depremle bize ulaştırılan konuşmanın içerdiği uyarıları halkımıza bir bir göstermek için ´Depremin Gösterdikleri´ adlı bu kitabı hazırladım. Aslında o uyarıların epey bir kısmı, benim bugüne değin yazdıklarımda parçalar halinde vardır, ama bunları daha belirgin hale getirmek ve duyuru vakti gelmiş olan diğerlerini de eklemek gerekiyordu.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.