Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Bu An´ı Daha Önce Yaşamıştım

Bu An´ı Daha Önce Yaşamıştım

BU AN´ı DAHA ÖNCE YAŞAMIŞTIM - Murat Gülsoy / ÖYKÜ

Okumayı sevdirdiği kadar belki daha fazla yazdırmayı seven bir yazar. Kendisinin İstanbul´da çok sık yazarlık atölyeleri çalışmaları olmakta. İmkanı olanların katılmalarını tavsiye ederiz. Yazarımız bu kitabında onyedi öykü ile okurunun karşısına çıkmakta. Öyküler ben bu anı daha önce yaşamıştım dedirtecek tarzda biribirinden çok farklı ama sanki birbirinin aynıları gibi...
javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); iki blog sahibinin kitap üzerine değerlendirmelerine göz atabilirsiniz.
Arka Kapaktan:"Bu rüyayı hızla gözümün önünden geçirirken fark ettiğim benzerlik, içimdeki korkunun pekişmesine, aklımın bulanmasına neden oldu. Işıkların birdenbire sönmesi... Aniden bastıran karanlık... Şimdi olduğu gibi. Paniğe kapılmak üzere olan zihnimi zorluyor, aklımı ve mantığımı yardıma çağırıyordum. Gecenin bu saatlerinde çalışmaya alışık olmayan zihinsel işlevlerim, yaptıkları acil toplantının sonucunu bildirirlerken pek sağlıklı görünmüyorlardı. Önerileri yalın ve netti: Rüyadasın... Yçimi rahatlatmak şöyle dursun, kapıldığım çıldırtıcı dehşeti daha da güçlendiren bu öneriye tüm benliğimle karşı çıkmaya çalışıyordum: Ben rüya görürken asla rüyada olduğumu fark etmem ki."

Rüyalar, imgeler, yanılsamalar, tekrarlanan anlar, göz ve zihin aldatmacaları, yaşanan ve yeniden yaşanan ya da yaşandığı sanılan anlar... Murat Gülsoy, her zamanki usta anlatımıyla okuru gizemli işaretlerin, olayların, imgelerin dünyasına sokuyor. İlk kez tanıştığı birini daha önce görmüş, ilk kez geçtiği sokaktan daha önce de geçmiş, bir an´ı daha önce yaşamış olduğu duygusunu tatmayan var mıdır? Farklı öykülerde ortaya çıkıp okuru şaşırtan kahramanlaryyla Murat Gülsoy, ´zihnin yangın yerinden kurtarılmış parçalar´ı irkiltici, düşündürücü bir çerçeveyle sunuyor öykülerinde.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.