Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Kamelyalı Kadın

Kamelyalı Kadın

KAMELYALI KADIN - Alexandre Dumas / ROMAN - Aşk

1848 yılında kaleme alınan klasik, yazarın kendi yaşadıkları üzerine kurulu. Eser o kadar etkili olmuş ki 4 yıl sonra oyun olarak sergilenmeye başlamış ve halen sergilenmeye devam etmekte. Özellikle aşk romanlarını tercih eden okurlara tavsiye edebiliriz. Kitap Camillie afişi ile 1936 yılında sinemaya aktarılmıştır.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde bu klasik eseri okuyup hakkında değerlendirme yapan iki farklı okurun yazılarına ulaşabilirsiniz.

Arka Kapaktan:
Gerçek bir aşkın dokunaklı ve yürek burkucu hikâyesi... Hukukçu Mösyö Armand Duval´in yolu bir gün kamelyalarıyla ünlenmiş Matmazel Marguerite Gautier ile kesişir. Armand´ın kendi halinde bir hukukçu, Marguerite´in ise çiçeklerine sıradan bir ailenin bir aylık geçim kaynağını sarf edebilecek derecede sefahat içinde bir kadın oluşu, bu iki gencin birbirlerine ilgi duymalarını engellemez. Başından geçen onca şeye rağmen masumiyetini kaybetmeyen Marguerite, Armand Duval sayesinde hayatında ilk defa şefkati tanıyacak, karşılık beklemeden sevmenin ve sevilmenin güzelliğini tadacaktır.

Kamelyalı Kadın´ın dokunaklı öyküsü o kadar çok sevilmiş ve ilgi görmüştür ki, birçok kez filme aktarılmış, tiyatro, bale ve opera olarak sahnelenmiştir.

Gözden geçirilmiş çevirisiyle...

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.