Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Roterdamlı Erasmus

Roterdamlı Erasmus

ROTERDAMLI ERASMUS - Stefan Zweig / Biyografi

Zweig az çok hepimizin bir nedenle ismini duyduğumuz Erasmus´un yaşadıklarını akıcı üslupla kaleme alarak okurun dünyasına büyük katkıda bulunmuş. Belki de Avrupa Birliğinin ilk tohumlarını atmış olan kahramanımızı bu eser aracılığı ile tanıdıkça hayran olacaksınız. Barışın ve kardeşliğin mesajlarını tüm hayatı boyunca her ortamda vermeye çalışan Erasmus´un şahsiyeti okurların kişiliğine de katkı da bulunacağına inanıyoruz. Zaman ayırmalı, okunmalı ve her zaman kitaplıkta bulunmalı ´´Roterdamlı Erasmus´.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linklerinde yazar, Erasmus ve kitap üzerine değerlendirmeler bulacaksınız
Arka Kapaktan: Her koşul altında iç özgürlüğünü koruma uğrunda çaba harcamak, kimsenin efendisi olmaya kalkışmamak, fakat kimseye de boyun eğmemek; hiçbir sav ya da düşünceye baştan düşmanca yaklaşmamak, ama buyurgan nitelik almaya başladığı anda her savın ya da düşüncenin karşısına dikilmek. Bütün bunlar gerek Erasmus’un, gerek Zweig’ın kişiliklerinde birbiriyle bütünüyle örtüşen niteliklerdir.
AHMET CEMAL
Stefan Zweig’ın, Kuzey Avrupa Rönesansı’nın büyük ustası, hümanist bilgin Desiderius Erasmus için kaleme aldığı bu yaşamöyküsü, bağnazlığın her türlüsüne karşı bir savaş ilanı niteliği taşıyor. Rotterdamlı Erasmus: Zaferi ve Trajedisi, son nefesine kadar bir hümanist, gerçek bir dünya vatandaşı olarak kalan Zweig’ın deneme türündeki başyapıtıdır.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.