Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Sen Ölünce Kim Ağlar

Sen Ölünce Kim Ağlar

SEN ÖLÜNCE KİM AĞLAR - Robin Sharma / ROMAN - Kişisel Gelişim
Ferrarisini Satan Bilge ile güzel bir çıkış yapan yazar bu başarıdan sonta ard arda kitaplar yayınlamaya başladı. Sen Ölünce Kim Ağlar da bunlardan biri. Yazarın her şeye rağmen dili oldukça akıcı ve etkili. Bu kitapta roman tarzından uzaklaşıp bir insanın yaşamı boyunca uygulaması gereken prensipleri maddeler halinde sıralamış. Kişisel gelişim alanında bir şeyler arayan okurların sıkılmadan okuyup yararlanacaklarına inanıyoruz.
javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); linklerinde kitap üzerine birbirinden farklı okur yorumlarına göz atarak eser hakkında çok daha fazla ön bilgiye sahip olabilirsiniz.

Arka Kapaktan:Hayatınızı tekrar yaşama şansınız olsaydı ne yapardınız?

Çocukluk yıllarımda babam, bana asla unutmayacağım bir şey söylemişti: "Evlat, doğduğunda tüm dünya gülümserken sen ağlıyordun. Öyle bir yaşam sür ki öldüğünde tüm dünya ağlıyorken, senin yüzünde gülümseme olsun." Hayatın gerçekte ne olduğunu unuttuğumuz bir çağda yaşıyoruz. Bir insanı rahatlıkla Ay´a gönderebiliyoruz ama caddenin karşısına geçip komşumuzla buluşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Dünyanın diğer tarafındaki bir hedefi bir füzeyle hatasız bir biçimde vurabiliyoruz ama çocuklarımızla kütüphaneye gitmek için zaman ayırma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. İnsanlığımızla bağlarımızı yitirdik. Amaçlarımızı kaybettik. En önemli değerlerimizi göz ardı ettik.

Ölüm döşeğinde George Bernard Shaw´a, "Hayatınızı tekrar yaşama şansınız olsaydı ne yapardınız?" diye sorulmuş. Bernard Shaw kısa bir süre düşünmüş ve iç çekerek cevap vermiş. "Aslında olabilecekken hiç olamadığım kişi olmak isterdim." Aynı şeyin sizin de başınıza gelmemesi için bu kitabı yazdım.Bu nedenle, size içtenlikle soruyorum, siz ölünce kim ağlayacak? Bu gezegende dolaşma ayrıcalığına hâlâ sahipken, kaç yaşamı etkileme fırsatınız olacak? Yaşamınızın sizden sonraki nesiller üzerinde ne gibi etkileri olacak? Son nefesinizin ardından bırakacağınız miras ne olacak?

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.