Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Bir Gün

Bir Gün

BİR GÜN - Ayşe Kulin / ROMAN

Yıllardan beri ülkemizin kanayan yarası etrafında kurgulanmış öykü. Gazeteci olan kahramanımızın cezaevinde bulunan bir kadınla yaptığı röportajla birlikte sayfalar ilerlemekte. Bu söyleşi etrafında terör olgusu irdelenmeye çalışılmakta. Yazarın çoğu kitabında olduğu gibi bu romanı da oldukça akıcı.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde BİR GÜN üzerine yapılmış değerlendirmelere göz atabilirsiniz.

Arka Kapaktan : “…biz, iç içe büyüyen, iç içe yaşayan, birbirine benzeyen, kavgacı,hırçın ve inatçı, şefkatli, sevecen ve yürekli, sonsuz verici ve can alıcı, gözü kara, kurnaz, hain, aynı anda çileli, masum ve çocuksu biz! Biz, aynı toprağın çocukları.”Yazar Ayşe Kulin, Bir Gün’de herkesin payına düşmüş bir kabusun öyküsünü ele alıyor. Güneydoğu’da yaşananlar iki kadının penceresinden olduğu kadar, iki tarafın, iki yaşamın, iki ucun da yaşamından kesitlerle göz önüne seriliyor.Uzun yılların öyküsüyle bir gün içinde hesaplaşmak zordur kuşkusuz, bir gün belki yetersiz bir zaman. Ama bir gün bir başlangıç olabilir. Bir Gün, bu başlangıcın arandığı bir roman.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.