Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Edebiyat Mutluluktur

Edebiyat Mutluluktur

EDEBİYAT MUTLULUKTUR - Zülfü Livaneli / Deneme

Usta kalemin gazete yazılarından derlenmiş deneme türü kitabı. Deneme tarzını tercih edenlere ve yazarı beğeni ile okuyanlara özellikle tavsiye ederiz. Deneme tarzı okumuyorsanız ilginizi çekmeyebilir. Her şeye rağmen okunması gerektiğine inanıyoruz. Bittiğinde bir çok yeni bilgi ve anlayışı hayatınıza katmış olacaksınız muhtemelen.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp();
linkleri yazar ve bu kitabı hakkında daha fazla bilgiye ulaşmanızı sağlayacaktır.
Arka Kapaktan: Evrensel müzisyen kimliği bir yana, sanat hayatına edebiyatçı olarak başlamış, öykü ve romanlarıyla bütün dünyada kendine okur bulmuş bir usta kalemden ufuk açıcı denemeler.
Zülfü Livaneli, Vatan gazetesindeki köşesinde çok zevk aldığı, hayatını adadığı edebiyat konusunda görüşlerini paylaşmak ve özellikle de "yüreğini kanatlandıran sözlere sevdalanmış" yazar adaylarına faydalı olmak için "Edebiyat Notları" yazmaya başlamıştı. Don Kişot´tan Karacaoğlan´a,
Tolstoy´dan Yaşar Kemal´e, Güneş-Dil Teorisi´nden Nâzım Hikmet´e, film müziklerinden @ işaretine kadar pek çok kişi ve konuya değinen bu yazılar kısa sürede büyük ilgi gördü, sadık bir okur kitlesi oluşturdu. Edebiyat Mutluluktur´da bu yazılardan ince elenip sık dokunarak seçilmiş yazıları ve Livaneli´nin "Benim Gözümden Yaşar Kemal" ve "Edebiyat Üzerine" başlıklı iki konuşmasını bulacaksınız.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.