Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Hayat

Hayat

HAYAT - Ayşe Kulin / ROMAN

Osmanlı´nın dağılışı, Balkanların kaybedilişi, göçler ve bu tarihi günlerden geçerken yaşanan olağan üstü günler, büyük kayıplar, kaybedilen eşler, anne-babalar ve an acısı kaybedilen evlatlar. Acı ile yoğrulan günlerden geçen bir nesil ve serinin üçüncü kitabında çok sevilen baba ile yaşanmışlıklar. VEDA, UMUT, HAYAT´tan sonra HÜZÜN´ü okumanızı öneririz.

javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linklerinde yazar ve romanı üzerine değerlendirmelere göz atabilirsiniz.

Kitaptan:

*** ´´Senin imkanlarına sahip olmayan insanlara, sahip olduklarınla sakın gösteriş yapma, Maço,´´ demişti babam.´´ Onları incitmekle kalmazsın, kıskançlığa da itersin.´´

***. ´Büyükler yalan söyler mi baba?´ diye sormuştum hayretle.

´Yalan demeyelim buna, insanlar iyi bilmedikleri ve korktukları şeyleri abartırlar,´ demişti babam.

Arka Kapaktan:

Hayat ve Hüzünde yazdıklarım, babamın da var olduğu dünyada geçirdiğim kırk yılın, dürbünüme çarpan resimleridir; özelimde ve ülkemde 1941 ´den bu yana yaşadıklarımdan, gördüklerimden seçmelerimdir. Kitabıma, beni çok etkileyen, çok üzen, çok sevindiren, bende iz bırakan, belleğimde hep kalan anılarımı aldım.


1983´ten sonraki yıllarımın serüveni belki bir başka kitaba konu olur ama bu kitaplar, 1983 yılına kadar, Edip Cansever´e rahmetle selam olsun, "Ben Ayşe Kulin Nasılım?”´a yanıtımdır.


Veda ve Umut´ta ailesinin yaşadıklarından yola çıkarak Osmanlı´nın son günlerinden cumhuriyetin ortalarına kadar Türkiye´nin öyküsünü anlatan Ayşe Kulin, bu kez Hayat ve Hüzün´de kendi anılarını ve o anılarının geri planını oluşturan dünyayı anlatıyor.


Çağdaş Türk edebiyatının en sevilen kalemlerinden biri olan Ayşe Kulin´den, anıların, Türkiye ve dünya koşullarının iç içe geçtiği bir çalışma.


Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.