Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Babil´de Ölüm İstanbul´da Aşk

Babil´de Ölüm İstanbul´da Aşk

BABİL´de ÖLÜM İSTANBUL´da AŞK - İskender Pala / Roman

Leyla ile Mecnun öyküsüne farklı bir yorum. Fuzuli´den başlayıp Divan Edebiyatı ve onun kahramanları ile tanıştıran bir yolculuk. Ancak yazarın diğer eserleri gibi çok akıcı olduğunu söylemek pek mümkün değil. Yazara ve tarihi öykülere ilginiz yüksek ise okumayı tercih edebilirsiniz.
javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); linklerinde romanla iilgili çok sayıda ve birbirinden farklı değerlendirmeler bulacaksınız.
Arka Kapaktan: Gök kubbenin altında insanın ruhunu soyan kötülükler ve giyindiren aşklar adına…Doğu ak ejder yılında başladı yirmi üç bin yıllık gizem…Uzayın sonsuzluğuna açılan kapıyı keşfe çıkmış bilge rahipler, uğruna topluca can verdikleri bir sırrın, binlerce yıl sonra, bir şair tarafından aşkın derin katmanlarına saklanarak korunacağını bilselerdi…Siruş başlıklı murassa hançerin kabzasına parmak izlerini bırakanlar, daha avuçlarının sıcaklığı gitmeden hançer kınında kan biriktiğini bilselerdi…Bağdat, İstanbul, Roma, Paris ve diğerleri; kıyılarına vuran yeni aşkın, bütün eski tarihlerini dolduracak yoğunlukta olduğunu bilselerdi…

Bilgeler, katiller, asiller ve sevgililer; ellerinde tuttukları kitabın alev almaya hazır bir aşk külçesine dönüşmek üzere olduğunu bilselerdi…Şair, ipeksi dizeleri arasına hayaller gibi sakladığı şifrelerin hoyrat ellerde ihtirasla parçalandığını, sonsuzluk şarabına kadeh yaptığı gelincik yapraklarının kinle dağıtıldığını bilseydi… Ve şimdi kim bilebilir neler olacağını, Babil uyandığı zaman?!..

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.