Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Ölü Erkek Kuşlar

Ölü Erkek Kuşlar

ÖLÜ ERKEK KUŞLAR - İnci Aral / Roman

Çok mu psikoljik acaba? Kadın erkek ilişkileri üzerine diğerleri neler yaşıyor gibi bir merakınız, araştırma isteğiniz varsa buyurun okuyun. Yoksa.... Bizim için zor bitti de sizi bilmeyiz artık.

Arka Kapaktan:

"Suna ´nın içinde iki ayrı kadın yaşar. ´Su ´ uysal uzlaşmacı evcil iyi anne ve eş olmaya koşullanmış yanı ´Na ´ ise bozuk saydığı her türlü düzene karşı çıkmaya hazır asi ve cesur kimliğidir."

İnci Aral; çok sevilen, eskimeden güncelliğini korumakta olan bu ilk romanında bir kadının bağımsızlık ve mutluluğu umutsuzca arayışını sarsıcı bir içtenlik ve ustalıkla anlatıyor.

Ölü Erkek Kuşlar, bir kadının birine tutkulu bir aşk, ötekineyse köklü bir sevgi ve evlilik bağıyla bağlandığı iki erkek arasındaki bölünmüşlüğünü konu edinirken, bu üç kişinin çocukluktan kadın ve erkek olmaya giden yolda kurallar, öngörmeler, koşullandırmalarla biçimlenişlerini irdeliyor. Bir kadın ve iki erkek arasındaki ilişkilerin hem bireysel ve toplumsal yargıların içinde barındırdığı katılık ve şiddet, hem de belli bir tarihsel dönemin baskı ortamında nasıl yorucu, yıpratıcı bir iletişimsizliğe, uzlaşmazlık ve çözümsüzlüğe dönüştüğünü gösteriyor. Bu karmaşa içersinde aşk, gerçekleşmeyecek çocuksu bir düş, evlilikse düzen sanılan bir düzensizliktir. İnci Aral, bu ilk romanında bir kadının bağımsızlık ve mutluluğu umutsuzca arayışını içtenlikle, ustalıkla dile getiriyor. (Arka Kapak)

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.