Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Doğu Hikayeleriyle Psikoterapi

Doğu Hikayeleriyle Psikoterapi

DOĞU HİKAYELERİYLE PSİKOTERAPİ - Nossrat Peseschkian / Öykü

Psikiyatrist olan yazarın asırlardır dilden dile dolaşan Doğu masalları üzerinden insan psikolojisi üzerine çıkarımlar yapmakta. Dinleyip, gülüp geçtiğimiz bir çok öykünün/fıkranın aslında arka planda dinleyecisine neler vermek istediğin, fark edebiliyor okur.
javascript:ntrTemp(); linkinde bir okurun değerlendirmesine, javascript:ntrTemp(); linkinde ise birkaç okurun kısa yorumlarına göz atabilirsiniz.
Arka Kapaktan: Nossrat Peseschkian, kültürlerarası yaklaşıma dayanan Pozitif Psikoterapi´nin kurucusudur. Çalışmalari kültür ve hastalık arasındaki ilişkinin ve on sekiz farklı kültürdeki kültürel kavramların incelenmesini içermektedir. Yazarın Pozitif Psikoterapi modeli, psikodinamik ve davranışçı terapinin sentezi olan ve çatışmaların, sorunların pozitif yönlerine ağırlık veren bir yaklaşımdır. Kültürlerarası yaklaşımı hastanın kendini alegorik imgeler arasında tanıyarak kendine güven oluşturabileceği atasözleri ve fabllar ile sunar. Dogu Hikayeleriyle Psikoterapi - 100 Örnek Vakada Eğitim ve Kendi Kendine Yardim" kisinin çatışmaları çözme potansiyelini güçlendiren fantezi ve sezgiye dayalı yeni bir yaklaşımı sunar.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.