Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Çivisi Çıkmış Dünya

Çivisi Çıkmış Dünya

Çivisi Çıkmış Dünya / Amin Maalouf - DENEME

Batı ile doğu arasında yaşanan bunalım ve çelişkiler üzerine düşüncelerini kağıda döken yazar okurlarının dünyasına çok şeyler katmakta. Deneme tarzı okumayı tercih edenlere tavsiye ederiz.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); adreslerinde kitap ve yazarla ilgili değerlendirmelere bakmakta yarar olacaktır. javascript:ntrTemp(); tıkladığınızda yazarla yapılan bir söyleşiyi izleyebilirsiniz.
Arka Kapaktan: Türk okurunun daha çok tarihsel romanlarıyla tanıdığı Maalouf, bu kez "medeniyetler çatışması" adı altında kuramsallaşıp yasallaşan ve dünyadaki bütün kültürler ve halklar için felakete yol açacak politikaları eleştiriyor.
Yazar, yaşamın devamlılığının olmazsa olmazı olarak gördüğü hoşgörü çığlığını yeniden duymaya davet ediyor insanlığı...
Çivisi Çıkmış Dünya bir yandan küresel ısınma, enerji kaynakları ve doğal felaketlerle, bir yandan da yanlış ve çıkarcı politikaların doğurduğu ekonomik ve siyasal krizlerle mücadele eden insanlık için bir yol haritası... Kitabın satır aralarında Amerikan politikaları, Avrupa Birliği, 20. yüzyıl Arap siyasi tarihi ve Türkiye´den bahsediliyor.
Maalouf´un bu eseri, her şeye rağmen birbirimize saygı duymayı ve birlikte yaşamayı başarmak isteyenler için bir tür pusula.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.