Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Toprak Ana

Toprak Ana

TOPRAK ANA - Cengiz Aytmatov / Roman
Savaşın gerçek yüzünü yaşayacaksınız. Güçlü bir anlatım sizi savaşın gerisinde yaşayan dünyalar ile tanıştıracak. Yokluk, yoksunluk, hasret, açlık ve ölüm. Hiç bir savaşın haklı olamayacağını, hiç bir savaşın diğerinden daha masum olamayacağını sayfaların arasında yaşayacaksınız. Kitaplıkta her zaman bulunmalı.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); linklerinde bu muhteşem eserle ilgili geniş detay ve değerlendirmeler okuyabilirsiniz. 

Arka Kapaktan: Erkekleri askere alınan köylerde geride kalanların çektiği sıkıntılar etkileyici bir üslupla anlatılır. Eldeki yetersiz yiyeceğin muhtaç olandan başlanarak dağıtılması, dört gözle beklenen hasat zamanları, umutların hasat zamanına ertelenmesi, savaş yüzünden ürünün hemen hepsinin merkezden istenmesi, boşa çıkan umutlar, yine açlık, sefalet, bir yandan cepheden gelen ölüm haberleri, umutsuz bekleyişler, savaşın uzun sürmesi üzerine aşağı çekilen cepheye çağrılma yaşı, yine gidenler, ayrılıklar, gözyaşları... Yani tek kelimeyle ve bütün zulmetiyle; savaş.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.