Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Kral Kaybederse

Kral Kaybederse

KRAL KAYBEDERSE - Gülseren Budayıcıoğlu / Roman - Psikoloji

Psikiyatrist olan yazarımızın kendi hastalarının yaşadıklarından yola çıkarak kaleme aldığı roman oldukça akıcı. Olayların akışı içinde okur, kahramanlar üzerinden kendi hayatına ışık tutabiliyor, bir çok kere farkındalık yaşayabiliyor.   Özellikle psikiyatri ilginizi çekiyorsa beğenebilirsiniz. javascript:ntrTemp(); adresinde bir bloggerın  roman üzerine      değerlendirmesini okumanızı öneririz. javascript:ntrTemp(); burada ise bir çok okurun yorumlarına bakarak 
kitap hakkında biraz daha fazla kanaat edinebilirsiniz.
Kitaptan: *** Aslında insanoğlu bütün ayrıntılarıyla bilinmek, tanınmak istemez. Bırakın başkalarını, kendisi bile kendine bu kadar yakından bakmaktan hoşlanmaz, korkar.

***İnsanın hayvandan farkı, düşüncelerini yönetiyor olmasıdır. Oysa hayvanlar tabiat ana ne derse onu yapar. Örneğin göç etme zamanı gelmiş bir kuş hiç bir zaman, ´´Ben bu sefer gitmek istemiyorum.´´ diyemez. Yani kendi başına karar alamaz, hayata bırakır kendisini.
*** İnsanın hayvandan farkı, düşüncelerini yönetiyor olmasıdır. Oysa hayvanlar tabiat ana ne derse onu yapar. Örneğin göç etme zamanı gelmiş bir kuş hiç bir zaman, ´´Ben bu sefer gitmek istemiyorum.´´ diyemez. Yani kendi başına karar alamaz, hayata bırakır kendisini.

*** Hiçbir insan ilişkisi yoktur ki, içinde kişinin daha önceki ilişkilerinden getirdiği beklentiler olmasın.


*** Öfke ile aşk hep kol kola gezer.

Arka Kapak:

"Avına av olan bir avcının hikâyesi…"

İnsanoğlu ilk çocukluk yıllarında yaşadıklarından çok etkilenir. Henüz tam ortaya çıkmamış bir heykel gibidir o; hayat da onu ince ince şekillendirmeye çalışan usta bir heykeltıraş… Alır eline keskiyi, usul usul oyar. Ama bazen keskiyi öyle bir savurur ki, bir parça kopuverir ve o parçayı bir daha kimse yerine koyamaz.

Kendini hep dorukta görüyor ve asla aşağı düşmeyeceğini sanıyordu. Ama bir gün hayat elindeki keskiyi ona da savuruverdi ve onun da koptu yüreği…
Oysa pek çok kadının gönlüne taht kurmuş bir kraldı o…
Uzun süre ne kendi inandı tahttan indiğine, ne de kadınlar. Ama bir şeylerin değiştiğini yine de ilk hisseden kadınlar oldu; ona yıllarca köle gibi itaat eden kadınlar…
Psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu Kral Kaybederse romanında, doruklardan aşağı inmeyeceğini sanan bir avcının avına av olup yuvarlanışını, kendini sevilmeyeceğine inandırmış mutsuz bir kadının da trajik hayatı içinde avken nasıl avcı olduğunu anlatıyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.