Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Otuzunda Kadın

Otuzunda Kadın

OTUZUNDA KADIN - Balzac / ROMAN

Baba nasihatına kulak asmayıp yaptığı evlilikte mutluluğu yakalayamayan kahramanımızın öyküsü. Okuduğunuzda kültür ve zamanlar ne kadar değişirse değişsin kadınların dünyasının oldukça fazla ortak yönleri olduğunu fark edebiliyorsunuz. İlk bölümü biraz ağır ilerlese de özellikle ikinci bölümle birlikte roman kendini okura kabul ettiriyor. javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linklerinde romanla ilgili çok detay bilgi bulabilirsiniz.
Arka Kapaktan:

Cemil Meriç’in edebiyat ve edebiyat dışı alanlardaki çevirileri, onun, “kültürle derinlemesine alışveriş kaygı”sının, “düşünce mesaisi”nin izlerini taşır. Çevirilerinde Türkçeye olduğu kadar çeviri yaptığı dillere de hâkimiyetini gösteren Meriç, kendine has üslûbuyla bir yandan edebiyat ve düşünce dünyamıza katkıda bulunmaya devam ederken, zaman zaman da çevirdiği eserlerle ve yazarlarıyla ilgili kimi çalışmalarını da okurlarla paylaşır.
1831-1842 tarihleri arasında altı bölüm olarak yayımlanan Otuzundaki Kadın’da Balzac, dönemin Fransası’nın toplumsal yapısını, hayat tarzını ve kadın-erkek ilişkilerini Julie’nin hayatından hareketle, ilk aşk, mutsuz bir evlilik, annelik, yasak aşklar, sevgisiz büyüyen çocuklar, aşk, nefret ve intikamla örülü bir kadının hikâyesi ışığında anlatır.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.