Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Tanrı Kuramı

Tanrı Kuramı

TANRI KURAMI - Bernard Haisch / Felsefe

Aslında fizikçi olan yazar Tanrı kavramına farklı açılardan bakmaya gayret etmiş. Okura beyin fırtınası yaptırmaya çalışmış ve oldukça başarılı olduğu söylenebilir. Bu alana ilgisi olan okurlara önerilebilir. javascript:ntrTemp(); linkinde kitap üzerine iki farklı okurun kısa değerlendirmelerine göz atılabilir.

Arka Kapaktan:
Bir tarafta gerçekliğin yalnızca madde ve enerjiden ibaret olduğunu, her şeyin laboratuvar ortamında ölçülebileceğini veya teleskop aracılığıyla gözlemlenebileceğini ve eğer bunlar yapılamıyorsa onun var olmadığını varsayan materyalizm, indirgemecilik ve rastgelelilik öncülleri temeline dayalı olan geleneksel bilim vardır.
Diğer tarafta evrimi, 4.6 milyar yaşındaki Dünyayı ve dünya dinlerinin birbiriyle çelişen iddialarını hesaba katmayan Tanrı´ya ilişkin geleneksel dini dogmalar vardır.
Tanrı Kuramı kitabında Bernard Haisch her iki dünya görüşünü de bir kenara bırakmakta ve hayatımıza anlam katacak ve aynı zamanda yeryüzündeki yaşam ve evren ile ilgili olarak keşfedilen her şey ile uyumlu olan yeni bir kuram sunmaktadır. Ona göre Newton "İşte Tanrı" derken haklıydı ve "Bu dünya yalnızca maddesel değil" derken yanılıyordu.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.