Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Adı Aylin

Adı Aylin

ADI AYLİN - Ayşe kulin / BİYOGRAFİK Roman

Örnek bir hayat; Ancak nasıl yaşanması değil nasıl yaşanmaması yönünde gerçek bir hayat hikayesi. Yüksek matematik zeka, ruhsal ve duygusal zekâ ile yeterince desteklenmediğinde işte böyle hüzün dolu bir hayat hikayesi ortaya çıkıyor. Yazar çoğunlukla yaşanmış gerçek olaylar ve kahramanlardan hareketle romanlar kaleme almakta. Bu da onlardan biri. Oldukça başarılı. Roman bir solukta okunuyor. Okurun kendisi için örnekler alabileceği, farkındalıklar yaşayabileceği bir kitap. Tavsiye ederiz.

Akıcı kitabı ibret almak ve vefasızlığın insanı nerelere getirdiğini öğrenmek üzere okunmasını tavsiye ederiz.

javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linklerine ulaştığınızda iki farklı okurun uzun yorumları vasıtasıyla bu güzel romanı ve yazarını biraz daha tanıyabileceksiniz.

Tanıtım Bülteninden :
Aylin Radomisli Cates, 19 Ocak 1995 Perşembe günü, evinin bahçesinde, o sabah evini temizlemeye gelen hizmetçisi tarafından, kendi arabasının altında ölü bulundu. Üstünde ve etrafta nasıl öldüğüne dair hiçbir iz yoktu. Bir hırsızın saldırısına uğramış değildi. Bir katille boğuşmamıştı. Elbisesi yırtılmamış, tırnakları kırılmamıştı. Çorapları bile kaçmamıştı.

Kaptıkaçtı tipi arabası, parke taşı döşeli dümdüz avluda, aklın alamayacağı bir nedenle kayarak, dört parmak yüksekliğindeki seti atlamış, meyil aşağı inmiş, ön tekerlekleri yolda, arka tekerlekleri duvara takılı durmuştu.

Aylin, arabanın altına çaprazlamasına girmiş, sırtüstü yatıyordu. Üstünde abiye bir gri döpiyes, yakasında yarım ay biçiminde bir elmas broş, parmağında tek taş yüzük vardı. Otopsi raporuna göre, iki gün önce, Salı gecesi ölmüştü. Türkiye´nin tartışmasız en ünlü kitaplarından biri Adı: Aylin, prenseslikten Amerikan ordusuna uzanan baş döndürücü bir hayatın romanı...

Arka Kapaktan :
..Yükseltilmiş sahnede kapağı açık, maun bir tabut duruyordu. Uzun bir sıra oluşturan insanlar, tabutta yatan albay üniformalı Amerikan subayını selamlayıp, içlerinden dua ya da veda ederek, tabutun başından ayrılınca, yanan yürekleriyle gelip salondaki koltuklarda yerlerini alıyorlardı. Herkes etrafa hakim olan ordu düzeninin saygınlığını kutsar gibi sessizce ağlıyordu...

Katafalkın üstünde, dört bir yanı rengarenk çiçeklerle donanmış tabutta yatan kişi, bir askerden çok, oraya bir film çekimi için öylece uzanıvermiş bir Hollywood yıldızını andırıyordu. Bu albay üniformalı Amerikan subayı, bir Türk
kadınıydı ...

Herkese tavsiye ederim. Çok güzel bir kitap.

Gerçekten harika kitaplar var.

Sitemizden kitap okumak isteyen üyelerimiz, yukarıda bulunan ´´ÜCRETSİZ KİTAP´´ bölümünü ziyaret ettiğinde, paylaşımın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Bana nasıl ve nerden okumaya başladığınızı söyler misiniz, bende olmuyor.

OKUDUĞUM GÜZEL KİTAPLARDAN. TAVSİYE EDERİM.

Okuduğum güzel kitaplardan. herkese tavsiye ederim çok akıcı ve sürekleyici bir konusu var. yazara böyle bir kitap yazdığı için teşekkür ediyorum.

Kitap gerçekten çoook güzel. Yıllar önce okumuştum.