Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Bir Cadı Masalı

Bir Cadı Masalı

BİR CADI MASALI / Leyla Navaro - Psikoloji

Başımıza en çok dert açan ´kızgınlık´ duygumuz hakkında kaleme alınmış sade ve anlaşılır, çok güzel bir çalışma olmuş. En akılda kalıcı çıkarım şu olsa gerek. "Kızgınlık duygusu insanlığın sürekliliği için gerekli olan, yaşanması ayıp olmayan, ancak nasıl ifade etmemiz gerektiğini bir an önce ve doğru bir şekilde öğrenmemiz gereken bir duygu´´. Kendini tanıma yolculuğunda okunması gereken önemli kaynaklardan biri. Psikoloji kaynaklı eserlere ilginiz var ise zaten çok rahat okuyucağınıza ve yararlanacağınıza inanıyoruz. Bu konuda ilginiz olmasa dahi, evliliğe hazırlanan veya evli kişilere, kadın erkek fark etmeksizin okumalarını tavsiye ederiz.

Leyla Navaro´nun diğer kitapları da okunmuş ve hepsi de kütüphanemizde ki yerlerini almışlardır. Bu eseri de okumanızı ve rafınıza koymanızı öneririz. İnanıyoruz ki size ve sevdiklerinizin hayatına çok olumlu katkıları olacaktır. Bir kere daha Leyla Navaro hocamıza teşekkürü bir borç biliriz.

Arka kapaktan:

Özellikle bizimkine benzer kültürlerde, öfkenin dışavurulması konusunda kadın ve erkek açısından bir çifte standart söz konusudur. Erkeğin öfkesini dışavurması ´erkekçe´ bir davranış olarak hoşgörülür, kabul edilir ve neredeyse desteklenirken, kadın, ´kadınsı´lığından kaybetmek, ayıplanmak, ´cadı´lıkla suçlanmak karkularıyla yetiştirildiğinden öfkesin bastırmayı koşullandırılır. Dışavurulmayan arzular, kızgınlıklar, düşünceler zamanla tahrip edici bir güce dönüşür, en olmadık yerde patlayarak, kişinin iç dünyasını olduğu kadar çevresiyle ilişkilerini de yıkar geçer. Leyla Navaro, bu kitabında, kızgınlığın belirtilerine, içimizden gelen ve çevremizdekilerin gönderdiği işaretlere kulak vermenin önemini, kızgınlığımzı ifade etmenin yollarını ve bu tahripkar gücü nasıl olumlu bir enerjiye dönüştürebileceğimizi anlatıyor; yaşanmış örnek olaylardan yola çıkarak, ruhsal sağlığımızı korumanın ipuçlarını sunuyor.


Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.