Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Evren Avucunda

Evren Avucunda

EVREN AVUCUNDA - Christophe Galfard / Bilim - Evren

Atomun çekirdeğinden başlayıp, güneşin yakıcı sıcağından geçip uzayın sonsuz derinliklerinde devam eden sürükleyici bir yolculuk. Evren hakkında bir çok yeni şeyler öğrenecek, bir çok farkındalıklar yaşayabileceksiniz. Ne kadar küçük ve ne kadar da önemli olduğumuzu hissedeceksiniz okudukça.

kitapkokusu.wordpress.com/2017/05/23/christophe-galfard-evren-avucunda-uzay-zaman-ve-otesine-olaganustu-bir-yolculuk-2017/ ve javascript:ntrTemp(); linklerinde kitap ve yazarla alakalı detay haber ve yorum bulabilirsiniz.

Kitaptan:

***Bilim insanları güneşin merkezinde kalan hidrojen miktarını tahmin ederek patlayacağı tarihin ne zaman olacağını öngörebiliyorlar. Çıkan sonuca göre Güneş bundan 5 milyar yıl sonra, üç günlük bir yanılma payıyla, bir perşembe günü patlayacak.

Arka Kapaktan:

Bu kitabın iki vaadi var: sadece tek bir denklem kullanmak (E = mc2) ve hiçbir okuru geride bırakmamak. Üç yüz seksen sayfa ve beş milyar yıllık göz alıcı bir yolculuk."

-Alexander Masters - The Spectator-

Evrende yalnız değiliz.

Evrene yapacağımız bu yolculukta da.

Kumsalda yatmış gökyüzünü seyrederken biri elimizden tutuveriyor ve bizi muazzam bir yolculuğa çıkarıyor; karadeliklere, en uzak galaksilere ve kainatın başlangıcına götürüyor.Bir atomun çekirdeğine dalıyor, zamanda yolculuk ediyor, Güneş´in içine giriyoruz. Dokunuyoruz. Christophe Galfard, evreni avucumuza bırakıyor.

Fransa´da yılın bilim kitabı seçildikten sonra 20 dile çevrilen EVREN AVUCUNDA kısa sürede bir popüler bilim klasiğine dönüştü. Gezegenimizin en özel bilim anlatıcılarından Christophe Galfard -ki kendisi Stephen Hawking´in öğrencisi- denklemler yerine hayal gücümüzden faydalanarak bizleri kelimenin gerçek anlamıyla "bambaşka dünyalara" götürüyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.