Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Travma Çağı

Travma Çağı

TRAVMA ÇAĞI Geçmişin Gölgesinden Kurtulmak - İlkim Öz / Psikoloji

"Kadınlar Neden Evlenir?" isimli kitabı ile tanıştığımız psikolog yazarımız yine akıcı kalemi ile erken dönem travmalarını biz okurları ile paylaşıyor. Herhangi bir kitabını okuyup beğendiyseniz ve insan psikolojisi üzerine yazılmış kitaplar ilgi alanınızda bulunuyorsa bu kitap da ilginizi çekebilecektir. Yazarın 20. kitabı olan ´´Travma Çağı´´nı psikolojiyle ilgilenen okurların özellikle beğeneceğine inanıyoruz. Diğer kitapları gibi bu da hem bilgilendirici hem de kolayca okunmakta.

www.oncevatan.com.tr/roportaj/rahatsizliklariniz-sadece-fiziksel-degildir-h118337.html adresinde yazarı ve kitabı daha yakından tanıyabilirsiniz.

Arka Kapaktan:

Psikolog-yazar İlkim Öz yirminci kitabı Travma Çağı´nda, yılların tecrübesi ve derin mesleki bilgisini harmanlayarak çağın sorunu "psikolojik travma"ya ışık tutuyor. Geçmişin izlerini ruhunda taşıyan danışanlarının hikayeleri, travmatik bir yaşantıda kişinin sadece kendi hayatını değil, muhatabının da hayatını ne denli etkilediğini gözler önüne seriyor.

Toplumsal yaşamda kimse yalnız değildir. Peki kendimizi, çocuğumuzu korumak için neler yapmalıyız?
Travmatik yaşantı engellenebilir mi?
Ebeveynler çocuklarında hangi davranışlara dikkat etmelidir?
Travmalı kişilerde sevgi ilişkisi nasıldır?

Bunlar ve benzeri daha pek çok sorunun cevabını yeni bilimsel gelişmeler ışığında masaya yatıran İlkim Öz travmayı hayatımızdan çıkarmaya yardımcı oluyor.
Travmalı kişiyle birliktelik, travmalı anne babalar ve travmanın sonuçlarını detaylarıyla bulabileceğiniz bu rehber kitapta sadece soruna değil, çözümlere de ulaşacak, bir danışanının en sade dille belirttiği üzere, "karanlık uçurumdan rengarenk dünyaya" açılan kapının anahtarına erişeceksiniz.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.