Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Osmanlı´nın Hayaleti

Osmanlı´nın Hayaleti

OSMANLI´nın HAYALETİ - Erhan Afyoncu / TARİH

Geçmişini bilmeyen geleceğini çizemez. Geçmişimizi bilme yolunda okunmaya değer, kısa bölümlerden oluşan, ve net saptamalarla okuyucusuna yanlış bilinen doğruları göstermeye çalışan bir eser. Gayet hafif, yormadan okutuyor kitap kendisini. Biz okuduk ve kütüphanemize koyduk. Bu topraklarda yaşayan her kültürden insanımıza okumalarını öneririz.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerine ulaşırsanız çok sayıda okur değerlendirmesi ve kitaptan alıntılar bulacaksınız.

Arka Kapaktan :

Osmanlı İmparatorluğu, tarihin gördüğü üç büyük imparatorluktan birisiydi. Tarih sahnesinden kalkmalarına rağmen Roma ve İngiltere imparatorlukları gibi Osmanlı İmparatorluğu´nun da, tesirleri devam ediyor. Basra´dan Budin´e kadar olan bölgelerde asırlarca süren Osmanlı hakimiyeti günümüz dünya politikasına da tesiri eden derin izler bıraktı. Günümüzde, özellikle son 15 yılda Balkanlar´da, Kafkasya´da ve Ortadoğu´da kaldırılan her taşın altından Osmanlı İmparatorluğu´nun izleri çıkıyor. DAvid Fromkin´in, New York Times´teki 9 Mart 2003 tarihli yazısı da bu gerçeği ifade etmekteydi: ´Bir hayalet ABD´yi pençelerine almış, rahat bırakmıyor. Bu Osmanlı İmparatorluğu´nun hayaleti. Irak´ta, Sırbistan´da, Bosna´da, Kosova´da, Körfez Savaşı´nda,11 Eylül saldırılarında bu hayalet bizimleydi. Osmanlı hayaletleri asla uzaklaşmadı´.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.