Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Korku

Korku

KORKU - Stefan Zweig / ÖYKÜ

Evli ve çocuklu bir kadının, hiç bir neden yokken eşini aldatması ve bundan sonra duyduğu derin korkularının romanı. Yedi yılda tamamlanan bu romanda yazar kadının şahsında insanın korkularını deşmekte. En eski, en köklü ve en insani duygumuz olan korkuyu biraz daha yakından tanıyacaksınız.

kitapsevinci.blogspot.com.tr/2016/06/korku-stefan-zweig.html veya kuklasureyya.com/korku-stefan-zweig-kitap-incelemesi/ iki okurun değerli yorumlarırını bulabilirsiniz.

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ www.youtube.com/user/KitapOkumak

Kitaptan: *** Tokluk da açlıktan daha az kışkırtıcı değildir. (Sayfa 8)

*** Maceranın gerçek bedeli tehlikeye atılabilmektir. (Sayfa 9)

*** Zamanın çoktan sildiği bir hata için cezalandırılabilir miydi insan? (Sayfa 39)

*** Korku cezadan çok daha beterdir, çünkü ceza bellidir, ağır da olsa, hafif de, hiçbir zaman belirsizliğin dehşeti kadar, o sonsuz gerilimin ürkünçlüğü kadar kötü değildir. (Sayfa 45)

*** İçte tutulan gözyaşları akıtılanlardan daha acıtıcıdır. (Sayfa 45)

*** İtiraf etmemek, itiraf edip de ceza almaktan daha büyük bir azap....Aslına bakarsan hala anlayamadığım şey, insanın tehlikesini bilerek bir suçu işledikten sonra itiraf etme cesaretini bulamayışıdır. İtirafı engelleyen bu basit korkuyu her türlü suçtan daha zavallıca buluyorum. (Sayfa 46)

*** Yanında götüremeyeceğini bilince her şeyin ne kadar değersiz göründüğünü fark edip korktu. (Sayfa 60)

*** Bir uçurumdan aşağı bakar gibi geçmişine bakıyordu.

*** Belki de insan… en büyük utancı kendine en yakın hissettiklerine karşı duyar.

Arka Kapaktan:

Rahat ve korunaklı bir yaşam süren saygın bir kadın, sekiz yıllık evliliğinden sıkılmış, burjuva dünyasının kozasından çıkarak kendini genç bir piyanistin kollarına atmıştır. Ancak bu gizli ilişkiden haberdar olan bir şantajcının ansızın zuhur etmesiyle, hayatında yeni farkına vardığı bütün güzellikleri yitirme tehlikesiyle karşı karşıya kalır ve kahredici bir korkunun pençesine düşer. Korku insanı bilinçdışına itilmiş utanç verici deneyimlerden, bastırılmış pişmanlıklardan özgürleştirebilecek güçte bir yapıt.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.