Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Günlük Ritüeller

Günlük Ritüeller

GÜNLÜK RİTÜELLER - Mason Currey / Biyografi

Sanat, edebiyat ve bilim dünyasından tanınmış simaların günlük hayat ve çalışma prensiplerini kısa kısa paylaşmaya çalışan biyografik bir inceleme kitabı olmuş. İsmini sıkça duyduğunuz insanların gündelik hayatları ve disiplinleri ilginizi çekiyorsa okumayı düşünebilirsiniz. Kimi isimlere çok az yer verdiğinden her zaman doyurucu olmuyor kitap.

www.kitapveyorum.com/gunluk-ritueller-mason-currey/ veya kalemkahveklavye.com/2014/02/gunluk-ritueller-mason-currey.html zaman ayırdığınızda kitap içeriği ve yazarı hakkında oldukça ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

ttps://www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/

Arka Kapaktan:

Günlük alışkanlıklarınızın yaratıcı süreç üzerindeki etkisini hiç merak ettiniz mi? Bir rutin belirleyip ona sadık mı kalmalı, yoksa hayatı akışına mı bırakmalı... Karar vermeden önce bu kitaba mutlaka bir göz atmalısınız.

Hayran olduğumuz büyük fikir ve eserlerin yaratıcıları gündelik hayatlarında ne yapıyorlardı? Sıradan insanlar olmaktan çıkıp tarihin sayfalarında kendilerine yer edinmelerini sağlayan o büyük eserler hangi gündelik rutinlerin sonucunda doğmuştu? Bu kitapla Mozart´tan Çaykovski´ye, Kant´tan Descartes´a, Kafka´dan Flannery O´Connor´a, Picasso´dan Vincent van Gogh´a, Albert Einstein´dan Nikola Tesla´ya, Agatha Christie´den Isaac Asimov´a, tarihin akışına yön veren pek çok insanın gündelik hayatına kısaca göz atabilecek, onların deneyimlediği yaratım sürecini inceleme fırsatı yakalayacaksınız.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.