Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İstanbul Gezi Rehberi

İstanbul Gezi Rehberi

İSTANBUL GEZİ REHBERİ - Murat Belge / TARİH - İnceleme

İstanbul için hazırlanmış olabildiğince detaylı ve kaynakcalı gezi rehberi. blog.milliyet.com.tr/murat-belge--istanbul-gezi-rehberi-/Blog/ , www.edebiyathaber.net/istanbul-gezi-rehberi-bir-kitap-degil-sadece/ adreslerinde bu detaylı gezi rehberi üzerine değerlendirmeler okuyacaksınız. www.kitapyurdu.com/kitap/istanbul-gezi-rehberi/93206.html adrinde bu ciddi çalışma ile ilgili çok sayıda okur yorumu bulabilirsiniz.

Arka Kapaktan: Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri olan İstanbul, tarih boyunca içinden çeşitli medeniyetler geçen; Bizans, Osmanlı gibi büyük imparatorluklara başkentlik yapmış olağanüstü tarihî dokuya sahip bir kent. Ve bugünkü İstanbul´da, bu yaşam keşmekeşinin içinde gözümüzden kaçan, haberimizin bile olmadığı bu müthiş tarihî zenginlik hala yerli yerinde duruyor. Savaşlardan, yangınlardan, depremlerden sağ kurtulmuş, yaralı çıkmış birçok bina hızla yenilenen kentin dinamiğine direnerek bir kenarda sessiz sedasız varlığını sürdürüyor.

Murat Belge bu rehber kitapta İstanbul´un eşsiz zenginliğini, o kendine has üslûbuyla, aralara serpiştirdiği ilginç hikayeler ve tarihî "dedikodularla", Pera, tarihî yarımada, Boğaziçi, Üsküdar gibi eski yerleşim merkezlerinin yanı sıra Pendik´e, Florya´ya, Küçükçekmece´ye, Kilyos´a, hatta Polonezköy´e kadar uzanan bir güzergahta gözler önüne seriyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.