Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Ayışığında ´´çalışkur´´

Ayışığında ´´çalışkur´´

AYIŞIĞINDA "ÇALIŞKUR" - Haldun Taner / Öykü

Muhtemelen bu tarz bir öykü okumadınız. Çok farklı, yepyeni bir deneyim okur için.

minetozanlioglu.blogspot.com.tr/2017/01/aysgnda-calskur-haldun-taner.html melihanik.blogcu.com/ani-ay-isiginda-caliskur-hikayesinin-hikayesi/9808180 adreslerinde Ayışığında ´Çalışkur´ la ilgili detaylı yorumları okuyabilirsiniz.

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ www.youtube.com/user/KitapOkumak

Arka Kapaktan:

Ayışığında "Çalışkur" yalnız Haldun Taner´in değil, ilk kez 1954´te yayımlandığı göz önüne alınırsa, edebiyatımızın da en özgün ve öncü sayılabilecek öykülerinden. Taner, ince mizahını adeta bir öykü dersi vererek konuşturuyor.

"Bu kuruluş ve belgeleme, herhangi bir edebiyat ürününde sanatçının yazdığıyla sıradan okuyucunun zevk ölçüleri arasındaki büyük farkı bir eğleni havası içinde göstermesiyle tipik ve orjinaldir."
-Behçet Necatigil-

"Modern deneyci bir edebiyat yapıtıdır Ayışığında "Çalışkur". Üstelik Batı edebiyatındaki okunması ve anlaşılması güç deneysel metinlerin aksine inanılmaz derecede eğlencelidir. Ancak ilk başta çok kolay görünen bu metin, farklı okumalara olanak veren ve farklı konulara açılım sağlayan bir çalışmadır. Bu metni okumak, kişinin çevresini saran ideolojik söylemleri de okumasına olanak veren, düşünsel bir alıştırma niteliği taşımaktadır."
Murat Gülsoy-

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.