Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Abdülmecit

Abdülmecit

ABDÜLMECİT - Hıfzı Topuz / Biyografi

Abdülmecit romanı, Osmanlı İmparatorluğu´nun en bunalımlı dönemlerinden birini anlatır.

Büyük reformcu II. Mahmut´tan sonra 16 yaşında tahta geçen Abdülmecit, Osmanlı İmparatorluğu´nun keskin dönüşümlerine tanıklık etmiştir.

İşte Hıfzı Topuz, Abdülmecit´in hayatını, Tanzimat dönemindeki Osmanlı Sarayını anlatmaktadır bu romanında. Ödev olarak verilmesi halinde veya Abdülmecit ve Osmanlı ile alakalı kaynak arayanların başvurabileceği bir eser. Biyografik olması nedeni ile olsa gerek kitap maalesef çok sürükleyici ve ilgi çekici gelmeyebilir kimi okurlar çin.

javascript:ntrTemp(); linkinde bu değerli çalışma hakkında uzun bir değerlendirme okuyabilirsiniz. javascript:ntrTemp(); adresindeyse bir kaç okurun yorumlarına göz atabilirsiniz.

Arka Kapaktan :

Abdülmecit, Osmanlı sultanları içinde yaşamı ve kaderiyle öne çıkan ilgi çekici bir padişah... Hıfzı Topuz bu romanda,16 yaşında tahta çıkan, büyük aşklar ve acılar yaşayan, Mustafa Reşit Paşa´nın çabalarıyla Tanzimat´ı ilan eden, genç yaşta yaşama veda eden zarif ve duygusal bir padişahın hüzünlü öyküsünü anlatıyor. Debdebenin, saray çılgınlıklarının, savurganlığın alabildiğine yaşandığı bu çöküş döneminin serüven tadında gelişen olaylarını, Hıfzı Topuz´un güçlü kaleminden okuyacaksınız.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.