Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Devrim Ayetleri

Devrim Ayetleri

DEVRİM AYETLERİ - Eren Erdem / Felsefe - Din

Klasik din üzerine kaleme alınmış kitaplarda olduğu gibi neden inanılması gerektiğinden, inançsızlığın tehlikelerinden veya Yaratıcının varlığından-birliğinden bahsetmiyor DEVRİM AYETLERİ. Çok daha farklı olarak dini yaşadığını iddia edip bu yanlış din anlayışları ve yaşantıları ile, bir başka deyişle dindarlıkları ile günaha batanlardan bahsetmekte. Sıra dışı yaklaşımı var konulara. Bu alana ilgi duyup farklı sesler arayanlara önerilecek bir çalışma olmuş. Konu ile ilgili olmayanlara dahi akıcı üslubu ile içine almakta kitap. Zaman ayırmaya değeceğini düşünüyoruz. okuyananne.blogspot.com.tr/2013/09/eren-erdemden-islama-devrimci-baks.html veya kitapeylemi.blogspot.com.tr/2014/07/70-devrim-ayetleri-eren-erdem.html linklerini tıklayarak biraz daha detay bilgiye ulaşabilirsiniz.
www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ www.youtube.com/user/KitapOkumak

Kitaptan: *** Kadınlar toplumun kültürü ve yeşerdiği yerdir. (Sayfa 114)

*** Hakikat ve gelenek kavgalıdır. Hakikat, değişim ve dönüşüm merkezli bir varış noktasıyken; gelenek sabit, statik bir durağanlık besler.

*** Kur´an eşitlik diye haykırırken, işçisini sömüren, yoksulun hakkını gasp etmek suretiyle bankalarda para istifleyen, 5 yıldızlı VIP hac ziyaretleri yapan, Allah´a inanıp kapitalizmle amel eden, mücahitlikten müteahhitliğe terfi edenlere sesleniyor Kuran. Ya adam gibi amel edin ya da sırtınızdan bu yükü indirin. (Sayfa 240)

*** Hz Peygamber karnı şişmiş, şişman bir kimseyi gördüğünde parmağıyla karnına işaret ederek "Eğer bu yemeğin bir kısmı da başka bir karında olsaydı, senin için daha hayırlı olurdu" dedi.(Heysemi,V/31 Taberani´den)

*** Hz Ali diyor ki; Yoksulluk küfürdür. Yani aslolan bir durum değildir. Gayri-fıtridir. Tabiatla çelişir. Çünkü birileri mal topladığı için diğerleri yoksullaşmıştır.

*** Şu an insanlık fiili bir KABİR HAYATI yaşamaktadır. Çünkü bireyci persfektif, iki ayaklı ölüler üretmiştir. Allah Resulü´nün kabir hayatıyla ilgili sözleri, ölüm ötesine dair sözler değil, aynen şu yaşadığımız sürece dair sözlerdir.

*** Mal çoğaltmak için yapılan bütün işler "fitnedir". Kitabına uydurulmuş hırsızlık olan "sözde dine uygun bankacılık" sistemleri, ticaret adı altında türlü takvalar ihtiva eden edenler vs.

Arka Kapaktan:

Egemenlerin İslam´ı Değil Ezilenlerin İslam´ı

Devrimci Müslümanlar bir süredir hemen herkesin ilgisini çekiyor. "İsyan ve İslam" şiarıyla 1 Mayıs´a katıldılar; başından itibaren Gezi Direnişi´nin ön saflarında yer aldılar. Sivas Katliamı´nı lanetlediler; beş yıldızlı otellerde değil TOMA´ların önünde iftar açtılar. "Mülk Allah´ındır" diyerek abdestli kapitalistleri lanetlediler; İslam´ın özel mülkiyete bakışını tartışmaya açtılar.

Peki, kim bu Devrimci Müslümanlar? İslam´a, siyasete, iktidara, insan ilişkilerine ve gündelik hayata bakışları nasıl? Neye dayanarak İslam´ın devrimci olduğunu söylüyorlar? Ezilenlerin İslam´ı derken neyi kastediyorlar? Neden sürekli padişahlardan, sultanlardan değil de "yalnız yaşayan ve yalnız ölen" Ebu Zer´den, Habeş bir köle olan Bilal´den bahsediyorlar?

Devrimci Müslümanların önde gelen isimlerinden Eren Erdem, yeni kitabı Devrim Ayetleri´nde işte bu soruları yanıtlıyor. Abdestli Kapitalizm, Şeytan Evliyaları ve toplatılması istemiyle dava açılan Nurjuvazi isimli kitaplarıyla bilinen Erdem, Devrim Ayetleri´nde yine ezber bozuyor. Dinin özü "eşitlenmektir" diyen Erdem din elbisesi giyerek siyaset yapan ya da servet edinenlerin uykularını kaçıracak gerçekleri aktarıyor. Devrim Ayetleri, kulaktan dolma bilgilerle yaşanan İslam anlayışını tümden dönüştürme iddiasıyla geliyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.